ZEISS Hakkında

Makina Magazin - - ADVERTORIAL -

ZEISS, optik ve optoelektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası öncü bir teknoloji şirketidir. Kurucumuz Carl Zeiss tarafından 1846 yılında Almanya’nın Jena kentinde temelleri atılmış olan şirketimiz, hassas mekanik ve optik parçalar üretmek üzere kurulan bir atölye ile faaliyetlerine başlamıştır. İlk yıllarından itibaren büyük başarılar elde eden ZEISS, günümüzde tıbbi teknoloji, mikroskopi ve endüstriyel metroloji (IMT) sektörlerinde; 25 bin çalışanı, 40’dan fazla ülkede bulunan 30’u aşkın üretim tesisi ve 25 Ar-ge merkezi ile hizmet vermektedir.

Merkez ofisi Almanya’nın Oberkocken kentinde bulunan ZEISS firması, tamamen Carl Zeiss Vakfı’na (Carl Zeiss Stiftung) aittir. 2015/16 mali yılında 25,000’nin üzerindeki çalışanı ile yaklaşık 4.9 milyar Euro ciro elde etmiştir.

Türkiye’deki faaliyetlerini ise 2008 yılına kadar distribütörler aracılığı ile sürdüren firmamız, bu tarihten sonra yerel kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ZEISS Türkiye olarak hizmet vermeye başlamıştır. Dünya standartlarında kaliteli hizmet anlayışını, kurumsal kimliğiyle sunma hedefi taşıyan bu yapılanma neticesinde; gerek ürünlerimizin pazarda mevcudiyeti, gerekse hizmetlerimizin iş ortaklarımıza ve müşterilerimize en iyi şekilde ulaştırılması için sürekli çaba göstermekteyiz.

Endüstriyel Metroloji (IMT)

ZEISS IMT Grubu, çok boyutlu ölçümleme çözümlerinde lider üretici konumundadır. Bu kapsamda otomotiv, havacılık, makine, medikal, plastik ve daha bir çok sanayii dalında kullanılan koordinat ölçüm makineleri ve yazılımlarının yanı sıra, müşteriye özel hizmet çözümleri de bulunmaktadır.

Merkezi Oberkochen-almanya’da bulunan grubumuz, 2.500 çalışanı ile hizmet vermekte, Almanya ve Amerika’da üretilen cihazlarla Türkiye pazarında çözümler sunmaktadır. Kısaca ürün gamımız; köprü tipi Cmm’ler (Contura, Accura, Micura, Prismo, Xenos); imalat Cmm’leri (Duramax, Gagemax, Centermax); orta ve büyük boyuttaki parçalar için Cmm’ler (MMZ M, MMZ T, MMZ E, MMZ G); optik ölçüm teknolojisi içeren cihazlar (O-select, O-inspect); yatay kollu Cmm’ler (Carmet, Pro), Ct/bilgisayarlı tomografi cihazları (Metrotom 800, Metrotom 1500, Volumax) şeklinde özetlenebilir.

Ayrıca, otomotiv, havacılık, kalıp üretimi, dökümhaneler gibi bir çok sektörün özel ihtiyaçlarına yönelik 3D optik ve lazerle tarama çözümleri (Comet, T-scan) artık ZEISS Türkiye bünyesinde yer almaktadır.

Bursa Teknoloji ve Eğitim Merkezi Açıldı!

ZEISS Bursa Teknoloji ve Eğitim Merkezi açılışını, 12 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirdik. ZEISS’ıN dünya genelinde 54. Teknoloji ve Eğitim Merkezi, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde, eğitim ve ölçüm hizmetleri sunmak üzere faaliyetlerine başlamıştır. ZEISS Endüstriyel Metroloji ürün grubu tanıtımı başta olmak üzere; Aukom eğitimleri, kullanıcı ve/ veya müşteri yazılım eğitim ve tanıtımları; probe, fikstür gibi ürünler hakkında bilgilendirme ve destek; Endüstri 4.0 kapsamında metroloji, SPC, dişli ölçüm methodları vb. hakkında seminerler ve parça ölçüm, anahtar teslimi ölçüm/projelendirme hizmetleri, merkezimizin ana faaliyetlerini oluşturacaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.