Omron, yeni Türkiye ofisini törenle açtı

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

2016’da Clarivate Analytics tarafından “Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi” arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39 bin çalışanıyla 110'dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991’den beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor.

Omron Türkiye, Üsküdar Altunizade’de bulunan yeni ofis binasının açılışını 20 Nisan 2017 günü Avrupa CEO’SU Hiroyuki Usui’nin katılımıyla gerçekleştirdi. Şirketin yeni binasında düzenlenen tören 65 kişiden oluşan Omron Türkiye ekibinin yanı sıra; çözüm ortakları, müşteriler, Omron Avrupa vizyon liderleri, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve Ekonomi Ataşesi Kazuyoshi Kurihara’nın da aralarında olduğu konuklardan oluşan yaklaşık 200 kişiyi bir araya getirdi.

Pekmezoğlu: “Yeni bir döneme giriyoruz”

Entegre, akıllı ve interaktif teknoloji çözümleri üreten bir şirket olarak, yeni ofis binasının tüm çalışanlara pratik, verimli ve fonksiyonel bir iş ortamı sağlayacağını belirten Omron Türkiye Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu, “Omron Türkiye’yi, 110 ülkede yaklaşık 39 bin Omron çalışanının ortak bilgi ve becerilerinin birleştiği bir güç merkezi olarak görüyoruz. İş ortaklarımızın uzun dönem iş planlarında yanlarında olacağımız; daha destekleyici, daha ihtiyaç ve strateji odaklı çalışmalar yapacağımız yeni bir döneme giriyoruz” diye konuştu.

Usui: “En iyi ekibe sahibiz”

Açılışı gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen Omron Avrupa CEO’SU Hiroyuki Usui ise, yaptığı konuşmada Omron Türkiye’nin Avrupa’da en hızlı büyüyen yapılanma olduğunu vurguladı. Usui, şöyle konuştu: “Bu hızlı büyümenin pek çok nedeni var. Öncelikle bölgede büyük bir otomasyon talebi bulunuyor. Dolayısıyla, önümüzde büyük olanaklar var. Omron olarak, otomasyon söz konusu olduğunda bütün ürün ve çözümlere sahibiz. Ayrıca Omron Türkiye Ofisi, en iyi satış ve satış sonrası destek ekibine sahip. Çok değerli iş ortaklarımız ve müşterilerimiz var. Sonuçta hepsini bir araya getirdiğimizde; çok başarılı ürünlere, başarılı çalışanlara ve iş ortaklarına sahibiz.”

Usui ayrıca, Omron Türkiye’nin genç ve üretken ekibiyle gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Açılış seremonisi öncesinde Omron Avrupa CEO’SU Hiroyuki Usui, Omron Türkiye ekibine gerçekleştirdiği sunumun ardından, Türkiye’de faaliyet gösterdikleri 25. yıla özel olarak tüm ekip adına Ülke Genel Müdürü Bengi Pekmezoğlu’na ödül plaketini takdim etti.

Açılış kokteylinin ardından da tüm katılımcılar, boğaz turuna ve ardından Kuruçeşme Les Ottomans’da düzenlenen gala yemeğine katıldılar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.