Mercan, bölgedeki bilinirliliğini Türkiye geneline yayacak

10 yıldır sektörde faaliyet gösteren ve 20 kişiyi istihdam eden Mercan Teknoloji Makina’nın, Gaziantep başta olmak üzere tüm Türkiye’de önemli projelerin tedarikçiliğinde imzası bulunuyor.

Makina Magazin - - GAZİANTEP MAKİNA-METAL DÜNYASI -

Akışkan teknolojileri, vana, pompa ve tesisat grupları alanında isim yapmış firmaların ürünlerinin satışını gerçekleştiren Mercan Teknoloji Makina, bölgedeki bilinirliliğini ülke geneline yaymak istiyor. Satışını yaptığı ürünlerin tamamı TSE, CE gibi kalite ve standart belgelerine sahip olan firma, belirli ürün gruplarında da uluslararası belgelere sahip. Gaziantep başta olmak üzere tüm Türkiye’de önemli projelerin tedarikçiliğinde imzası bulunan kuruluş, yurt dışına yönelik sevkiyatlarını daha da artırmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Mercan: “Türkiye geneline hizmet veriyoruz”

10 yıldır sektörde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Mercan Teknoloji Makina San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Mercan, 20 kişiye istihdam sağladıklarını aktardı. Mercan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ayvaz, Arı, Termo, Valftek, Duyar, Norm Pompa, Grundfos Pompa, Tosçelik, Sardoğan, TD ve Konsan’ın ürünlerini satıyoruz. Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı TSE ve CE gibi kalite ve standart belgelerine sahip olduğu gibi, belirli ürün gruplarında da uluslararası belgelere sahibiz. Türkiye geneline hizmet sunan şirketimiz, ihracat da yapıyor. Ağırlıklı olarak; Irak, Suriye, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, diğer Ortadoğu ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri ile çalışıyoruz. Firmamız, kısa zamanda çok uzun bir yol kat ederek, sektördeki yerini aldı ve bölgede bilinen bir kuruluş oldu. Mercan Teknoloji Makina olarak, Gaziantep başta olmak üzere tüm Türkiye’de önemli projelerin tedarikçiliğinde imzamız bulunuyor. Ayrıca, yurt dışına yapılan sevkiyatlarımızı daha da artırarak, bilinirliliğimizi yurt dışına da taşımak istiyoruz.”

“İhracatımızı artırmak istiyoruz”

İç ve dış pazardaki paylarını yükseltmeyi hedeflediklerinin altını çizen Mercan, ürünlerinin yüzde 80’ini iç pazara, yüzde 20’sini de dış pazara gönderdiklerini aktardı. Mercan, “İç ve dış pazarlarda genişleyerek, bölgede olan güvenilirliğimizi Türkiye çapına taşımak ve ihracatımızı genişletmek istiyoruz. Yatırımlarımızı ve planlarımızı bu yönde yapıyoruz. Gaziantep’te yeni kurulan 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatı devam eden 10 bin metrekarelik depo ve sevkiyat alanımızla daha geniş çalışma alanı oluşturacağız” diye konuştu.

“Firmalar kendilerini emin ellere emanet etmeliler”

Sektörün ana gündem maddelerinin başında yangın uygulamalarının geldiğini söyleyen Mehmet Mercan, şöyle konuştu: “Sektör bugünlerde, yangın ve tesisat uygulamalarındaki yanlışlardan, kalitesiz ürün kullanımından, bilinçsiz montajlamadan muzdarip. Bu konuda alınacak en etkili önlem, akışkan ve tesisat uygulamalarında firmaların kendilerini daha emin ellere emanet etmeleri şeklinde olacaktır.”

Mehmet Mercan, “İnşaatı devam eden 10 bin metrekarelik depo ve sevkiyat alanımızla daha geniş çalışma alanı oluşturacağız” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.