Öztaşçı Metal, portföyüne yeni ürünler ekleyecek

Bin 200 metrekarelik kapalı alanda; halı dokuma tarağı, lanset ve cağ ağırlığı üretimi gerçekleştiren Öztaşçı Metal, istihdamı ve ürün gamını artırmak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Makina Magazin - - GAZİANTEP MAKİNA-METAL DÜNYASI -

Halı dokuma makinaları yedek parça imalatı yapmak üzere 2013 yılında Gaziantep’te kurulan Öztaşçı Metal, 100 bin adet üretim kapasitesi ile sektöre hizmet sunuyor. Ürünlerini iç piyasada ağırlıklı olarak Gaziantep, Bursa, Uşak, Çorlu, Kayseri ve Manisa’ya gönderen kuruluş, yurt dışı pazarında ise; Amerika, Belçika, Suudi Arabistan, Ürdün, Cezayir, İsrail, Mısır, Özbekistan ve İran'a yönelik satış gerçekleştiriyor.

Bin 200 metrekarelik kapalı alanda; halı dokuma tarağı, lanset ve cağ ağırlığı üretimi yaptıklarını söyleyen Öztaşçı Metal Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Onursal Başkanı Zeki Yılmaztaşçı, 10 personelle hizmet verdiklerini ifade etti.

"İstihdamımızı ve ürün gamımızı artıracağız"

Firmalarının 2017 yılı hedeflerini; imalat sürecinde kalite odaklı seri çalışmak, dış pazarda ufku açık partnerler bulmak, hammadde de dışa bağımlılığı en aza indirmek ve mevcut çalışma alanlarını büyütmek olarak özetleyen Yılmaztaşçı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Önümüzdeki dönemde, organize sanayi bölgesinde en az 5 bin metrekarelik bir alanda üretim yapmak istiyoruz ve bunun için girişimde bulunduk. Aynı zamanda, istihdamı ve ürün gamını da artırmak için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz."

"Finans konusunda sorunlar yaşanıyor"

Yeni dönemde halı dokuma taraklarının sektörde daha da öne çıkacağını belirten Zeki Yılmaztaşçı, sektörlerinde öne çıkan belli başlı sorunları ise şöyle açıkladı: “Şu an itibari ile sektörde finansal sorunlar ön plana çıkıyor. Hızlı ve seri üretim yapıyoruz; ancak satış vadelerinin uzun olması, üreticinin büyüme hızını da düşürüyor. Diğer taraftan, finansmana ulaşımda yaşanan zorluklar da sektörü oldukça olumsuz etkiliyor. Ödeme koşulları uygun olan krediler hem bizleri rahatlatır, hem de ihracata daha iyi odaklanmamızı sağlar. Bir diğer konu da, tüm sektörlerde olduğu gibi, sektörümüzde de kalifiye personel sorunu bizleri zor durumda bırakıyor.”

ISO 9001 kalite belgesine sahip olduklarının altını çizen Yılmaztaşçı, firmalarının gelecek dönemle ilgili hedefleri hakkında ise şunları söyledi: “Farklı ürün çeşitleri ile ithal ürünlerden daha kaliteli ve maliyet açısından daha uygun ürünleri üretmeyi ve cari açığa bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedefliyoruz."

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.