Yasemin Makina, alanında sağlam adımlarla ilerliyor

“İkinci el makinaların garantisi biziz” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Yasemin Makina, tekstil piyasasında kalitenin vazgeçilmezi olan makinaların ithalat ve ihracatını gerçekleştiriyor.

Makina Magazin - - GAZİANTEP MAKİNA-METAL DÜNYASI -

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Yasemin Makina, tekstil makinaları sektöründe, “ikinci el makinaların garantisi biziz” sloganıyla faaliyetlerini sürdürüyor. 2000 yılında tekstil piyasasında yerini alan kuruluş, pamuk, sentetik ve akrilik iplik üzerine kurulmuş olan tekstil piyasasında, kalitenin vazgeçilmezi olan önemli makinaların ithalat ve ihracatını gerçekleştiriyor.

Özdemir: “Gaziantep çok önemli bir şehir”

Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunan Gaziantep’te, tekstil makinaları alanında faaliyet göstermeye başlamalarının nedenleri hakkında açıklamalarda bulunan Yasemin Makina’nın sahibi Bülent Özdemir, şöyle konuştu: “Gaziantep, Ortadoğu ve Batı arasında ekonomik entegrasyonu sağlayan ve kültürel köprü görevini üstlenen önemli bir kent. Şehir, Türkiye sanayisine güç katan ve ülkenin lokomotif sektörlerinden olan tekstilin önemli merkezlerinden biri konumunda. Ülkemiz için önemli bir konuma sahip olan ilimizin sanayiye sunduğu geniş alandan faydalanarak, 2000 yılında tekstil piyasasında yerimizi aldık. Pamuk, sentetik ve akrilik iplik üzerine kurulmuş olan tekstil piyasasında, kalitenin vazgeçilmezi olan önemli makinaların ithalat ve ihracat görevini üstlendik. Gerek sektöre yeni girecek olan, gerekse var olan tesislerini ileriye taşımak isteyen sanayicilerin dostu olmayı kendimize ilke edinip; “ikinci el makinaların garantisi biziz” diyerek, alanımızda sağlam adımlarla ilerliyoruz.”

“Danışmanlık hizmeti de veriyoruz”

Müşterilerine sadece ürün temini yapmadıklarını, danışmanlık hizmeti de sunduklarının altını çizen Özdemir, “İthalatını ve ihracatını yaptığımız makinaların sadece istek üzerine teminini değil; kullanılacağı alanda gerekliliğinin, işletme üretimine daha fazla nasıl katkıda bulunacağının, tam olarak işletmeye artılarının ve eksilerinin de ne olacağını bilerek bunun danışmanlığını yapmayı, sanayicimize doğru kılavuz olmayı da temel ilkelerimiz arasına yerleştirdik. Bünyemizde bulundurduğumuz makinalarımızla işletmelerin eksiğini anında karşılamanın yanı sıra, mevcut olmayan ve talep edilen makinaların da en güvenilir şekilde teminini yapmak için daima hazır pozisyondayız” diye konuştu.

“Yurt dışından da talep alıyoruz”

Yurt dışından da talep aldıklarına dikkat çeken Bülent Özdemir, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ülkemiz sanayicilerinin isteklerine verdiğimiz doğru cevaplarla duruşumuzu vurgularken, yurt dışındaki sanayicilerin de doğru ve güvenilir hizmetimizden faydalanmak istemeleri bizi onure ederek, bağlantılarımızı daha da güçlü kılmıştır. Faaliyetlerimize uluslararası bir şekilde emin adımlarla devam etmekteyiz.”

Bülent Özdemir, “Gaziantep, tekstil sektörünün önemli merkezlerinden biri konumunda” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.