Makina sektörü MAKTEK İzmir 2017’de buluşacak

Makina Magazin - - NEWS -

4-7 Ekim tarihleri arasında fuarizmir İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan MAKTEK İzmir 2017, yüzlerce firma ve firma temsilciliği ile yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

MAKTEK İzmir 2017 (Takım Tezgahları, Metal-sac İşleme Makinaları, Tutucular-kesici Takımlar, Kalite Kontrol-ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı), 4-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Yüzlerce firma ve firma temsilciliği ile yerli ve yabancı sektör profesyonellerini buluşturacak olan etkinlik, fuarizmir İzmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yıllardır İstanbul’da başarı ile düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı’nın 2017’de İzmir’de olacağını kaydeden yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Makina sektörünün en büyük buluşması MAKTEK Fuarı, İzmir’de Ege Bölgesi’nin imalat endüstrisine yön vermeye hazırlanıyor. İki yılda bir düzenlenecek MAKTEK İzmir Fuarı, sektörün güçlü buluşmasına ev sahipliği yapacak.”

Etkinliğin TÜYAP tarafından, Türkiye’nin stratejik sektörleri arasında yer alan takım tezgahları ve sac işleme makinalarını temsil eden iki büyük meslek örgütü TİAD (Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği) ve MİB (Makina İmalatçıları Birliği) işbirliği ile düzenlendiğini aktaran yetkililer, “Ayrıca fuar; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından da destekleniyor” diye konuştular.

“İki yılda bir sektörü İzmir’de buluşturacak”

MAKTEK Avrasya Fuarı İstanbul’da düzenlenirken, MAKTEK İzmir 2017 ile birlikte, Ege Bölgesi’nde de makina sektörünün dev buluşmasına fırsat sunacağını söyleyen yetkililer, şöyle konuştular: “Makina sektörünün Ege Bölgesi’ndeki gelişimi ve potansiyeli neticesinde doğan ihtiyaçla oluşan MAKTEK İzmir, iki yılda bir sektörü buluşturmaya devam edecek. Dönüşümlü olarak düzenlenecek etkinlik, tekli yıllarda İzmir’de, çiftli yıllarda İstanbul’da sektörü bir araya getirecek.”

Etkinlik için hem yurtiçinde, hem de yurtdışında yoğun tanıtım çalışmaları yürütüldüğünün altını çizen yetkililer, “Yurtdışında; ABD, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Belçika, Bosna Hersek, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Mısır, Nijerya, Pakistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan etkinliğe ziyaretçilerin gelmesi için önemli çalışmalar yürütülüyor. Yurt içinde ise, Türkiye’nin dört bir yanından MAKTEK İzmir 2017 için çalışmalar yürütülüyor. Makina sektörüyle ilgili yurtdışından gelecek alım heyetleri için uçak, yurtiçinden gelecek ziyaretçiler içinse otobüs destekleri organize edilecek” dediler.

MAKTEK İzmir’in, 4-6 Ekim tarihleri arasında 10:00-19:00, 7 Ekim 2017 tarihinde de 10:0018:00 saatleri arasında ziyaret edilebileceğinin bilgisini veren yetkillier, fuar alanına toplu taşıma imkânına ek olarak, TÜYAP tarafından organize edilecek ücretsiz servislerle de ulaşılabileceğini de dile getirdiler.

Ersözlü: “Marka haline gelen etkinlikler düzenliyoruz”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de altı fuar merkezimiz, yurt içinde 14 şehirde ofislerimiz ve 750’den fazla çalışanımızla hizmet veriyoruz. Bu merkezlere ek olarak, İzmir’de de çağdaş bir fuar alanı olan fuarizmir’de; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası desteğiyle, artık alanlarında birer marka olmuş etkinliklerimizle İzmir ve Ege Bölgesi’ne hizmet vereceğiz. Ülkemizin geleceğine, İzmir ve Ege Bölgesi’nin potansiyeline verebileceğimiz katkıya olan inancımız en önemli hareket noktamızdı” diye konuştu.

“Sanayi kuruluşlarının yüzde 13’ü Ege’de”

Türkiye’deki sanayi kuruluşlarının yüzde 13’ünün Ege Bölgesi’nde yer aldığını hatırlatan Ersözlü, sözlerini şu şekilde sürdüdü: “Bu çok önemli bir oran ve Ege Bölgesi’nin büyük gücünü gösteriyor. Bu sebeple İzmir’i merkez olarak belirlerken, bölge kapsamında yer alan illerimizi de dikkate alıyoruz. İzmir başta olmak üzere tüm Ege Bölgesi büyük potansiyelleriyle fuarlarımıza katılımcı ve ziyaretçi olacaktır. Ziyaretçi çalışmalarımız sadece Ege Bölgesi ile sınırlı değil. İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Konya, Gaziantep, Kocaeli ve diğer büyük sanayi şehirlerini de fuarımızda göreceğiz. Bölgenin ekonomik olarak gelişiminde pay sahibi olmak, bölgeyi daha çok istihdama, üretime ve ihracata teşvik ederken, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına da katkı yapmak bizleri çok mutlu ediyor.”

İlhan Ersözlü, “Türkiye’de altı fuar merkezimiz, yurt içinde 14 şehirde ofislerimiz ve 750’den fazla çalışanımızla hizmet veriyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.