FİRMA HABERLERİ

Endüstriyel tasarım yazılımları alanında son yıllarda önemli yatırımlar gerçekleştiren Penta Teknoloji, dünyanın önde gelen görselleştirme yazılımı üreticilerinden Chaos Group’un Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı oldu.

Makina Magazin - - NEWS -

Penta Teknoloji, Chaos Group’un tek yetkili dağıtıcısı oldu

Siemens Gamesa, 36 adet yeni G132-3.3MW platform rüzgâr türbini kuracak Renault Grubu, 2017’nin ilk yarısında rekor kırdı

Alper Peker: “Jeneratörlerin devreye girme süresini 8 saniyeye indirdik”

Borusan Mannesmann, ABD’DE ikinci kez ‘Yılın Boru Üreticisi Ödülü’nü kazandı Kiril İzov: “Kobİ’lere profesyonel güvenlik ağı sunacağız”

Burak Başeğmezler: “Jeneratör pazarında büyüme sinyalleri gelmeye başladı” Haydar Yenigün: “Yenilikçi fikirlerle geleceği dönüştürüyoruz”

Lupamat, Comvac 2017’de ilgi odağı oldu

İmzalanan dağıtıcılık anlaşmasıyla, endüstriyel tasarım yazılımları alanında son yıllarda yapmış olduğu yatırımlara bir yenisini daha ekleyen Penta Teknoloji, satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetlerinin yanı sıra yaygın bayi ağıyla Chaos Group ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Chaos Group tarafından geliştirilmiş bir render motoru olan V-ray, dünyanın en önde gelen tasarım stüdyoları, mimarlık firmaları, reklam ajansları ve görsel efekt şirketleri tarafından 3 boyutlu grafik uygulamaları için kullanılıyor. En yaygın kullanıldığı alan ise mimari görselleştirmeler. 1997'de kurulan Chaos Group’un; Sofya, Los Angeles, Baltimore ve Seul'de ofisleri bulunuyor.

V-ray başta Autodesk® 3ds Max® olmak üzere; Autodesk Maya®, Autodesk Revit®, Rhinoceros, Maxon Cinema 4D, Sketchup, Softimage XSI ve Caligari truespace gibi çok sayıda 3 boyutlu grafik uygulamasını destekliyor.

Penta Teknoloji ve Chaos Group arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, iş ortakları V-ray ürünlerini Penta’nın B2B portalı Bayinet üzerinden satın alabilecekleri gibi, ara dağıtıcı olan bayilerden de tedarik edebilecekler. V-ray for Sketchup ve V-ray for Cinema 4D ürünleri için, Penta Teknoloji iş ortaklarından FGA Mimarlık ana yetkili satıcı olarak atandı.

Ön: “Bizim için mutluluk veren bir gelişme”

En büyük hedeflerinin iş ortaklarına katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak olduğunu dile getiren Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Chaos Group ile başlatmış olduğumuz iş ortaklığı bu anlamda bizim için mutluluk verici. Türkiye’de tek yetkili dağıtıcısı olduğumuz Autodesk ürünlerinin yanı sıra, farklı endüstriyel tasarım uygulamaları için de önemli bir tamamlayıcı ürün olan V-ray’in ürün yelpazemizde bulunması, bu hedefimiz doğrultusunda bizler için çok önemli. Chaos Group’un ülkemizdeki tek dağıtıcısı olmak da bizim için ayrıca bir mutluluk.”

Imanov: "Türkiye bizim için çok önemli bir pazar"

Penta Teknoloji ile iş ortağı oldukları için çok heyecanlı olduklarını ifade eden Chaos Group Kanal Yöneticisi Javid Imanov ise, görselleştirme çözümleri V-ray'in, foto gerçekçi görsel efektleri geniş ekrana aktarmadaki rolü ile 'Akademi Ödülü’nü kazandığını söyledi. Imanov, "Bunun yanında V-ray for Sketchup, V-ray for Rhino ve V-ray for Revit ürünlerimizle yeni endüstrilere giriş yapıyoruz. Türkiye pazarı bizim için çok önemli. Penta Teknoloji ile birlikte, bu son teknoloji uygulamalara ulaşmaları için sanatçı ve mimarları destekleyeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Necmi Ön, en büyük hedeflerinin iş ortaklarına katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak olduğunu ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.