FUAR

Makina Magazin - - NEWS -

Paintexpo Eurasia ve STT Show Eurasia Fuarı eş zamanlı olarak düzenlenecek WIN Eurasia 2018, 15-18 Mart’ta gerçekleştirilecek

Deburringexpo 2017 için geri sayım başladı

EMO Hannover 2017: Alternatif makina ve teknolojiler geniş yer alıyor

Endüstriyel kaplama teknolojileri ve yüzey işlem sektörüne yön veren firmaları bir araya getirecek Paintexpo Eurasia ve STT Show Eurasia 2017 Fuarı, 12-14 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Paintexpo Eurasia 2017 (4. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı) ve STT Show Eurasia 2017 (3. Uluslararası Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı), 12-14 Ekim tarihleri arasında eş zamanlı olarak düzenlenecek. Endüstriyel kaplama teknolojileri ve yüzey işlem sektörüne yön veren firmaları bir araya getirecek etkinlikler, Artkim Fuarcılık organizatörlüğünde İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Etkinlikler hakkında bilgi veren yetkililer, “Endüstriyel kaplama teknolojileri ve yüzey işlemleri; başta otomotiv ve yan sanayii, demiryolları, gemicilik & tersaneler, havacılık, tesis & makina imalat sektörleri, metal ve sac işleme sanayii, plastik işleme sanayii, beyaz eşya, mobilya, spor ve eğlence, metal ve cam cephe konstrüksiyonları, elektronik endüstrisi, ısıtma ve soğutma cihazları üretimi ve ambalaj sektörleri olmak üzere pek çok alanda kendine yer edinmiştir. Tüm bu sektörlerdeki ortak amaç; kalite, maliyet ve çevresel faktörler bakımından optimumu sağlayıp, yüzey ve endüstriyel kaplama işlemlerinde verimliliği artırmaktır. Firmalar bu hedeflere yönelik çözümlerini Paintexpo Eurasia 2017 & STT Show Eurasia 2017’de sunabilecekler. Hem katılımcılar, hem de ziyaretçiler bu platformda firmalarını temsil ederek yeni ürün ve teknolojilerle tanışmanın yanı sıra, yeni iş olanakları yakalayıp, sektör bağlantılarını güçlendirme fırsatı yakalayacaklar” dediler.

“Dünyanın birçok bölgesinden katılımcı yer alacak”

Paintexpo Eurasia 2017’de dünyanın birçok bölgesinden katılımcının yer alacağını anlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Etkinlikte katılımcı firmalar; ıslak boyama, toz kaplama ve rulo kaplamaya yönelik hammaddeler, sistemler, uygulama teknolojileri, otomasyon ve konveyör teknolojileri, temizlik ve ön işlemler, kurutma ve sertleştirme işlemleri, çevre teknolojileri, geri dönüşüm ve atık bertarafı, aksesuarlar, ölçme ve test teknolojileri, kalite güvence gibi pek çok konuda ürün ve hizmetlerini sektör profesyonellerine sergileyecekler. Bununla beraber STT Show Eurasia 2017 ise; kaplama sektörüne hizmet eden yüzey işlem ve galvaniz kimyasalları, sıcak daldırma galvaniz, makina ve teknoloji firmalarını bir araya getirecek.”

Paintexpo Eurasia 2017 ve STT Show Eurasia 2017’nin, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9 ve 10 no’lu salonlarında, ‘Pre-treatment/ön İşlem’ hizmetleri veren firmalar ile ‘Finishing System/son İşlem’ hizmetleri sunan firmaları bir araya getireceğini söyleyen yetkililer, hem katılımcı, hem de ziyaretçiler için bulunmaz bir platform sunulacağını ileri sürdüler.

“2015’teki etkinliklere 147 firma katıldı”

Paintexpo Eurasia ve STT Show Eurasia 2015 Fuarı’nın verileri hakkında da bilgiler veren yetkililer, “Paintexpo Eurasia’yı 2 bin 446 sektör profesyoneli ziyaret ederken; STT Show Eurasia ise, bin 818 yerli ve yabancı sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi. Toplamda 4 bin 250'den fazla ziyaretçi çeken etkinliklere, 41'i 21 farklı ülkeden gelen yabancı firma olmak üzere 147 firma doğrudan katılım gösterdi. İki fuar da, katılımcı firmaların önemli iş bağlantıları kurmalarına ön ayak oldu. Fuarlarla eş zamanlı düzenlenen ‘Workshop/presentation Programı’nda, iki gün boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelen uzmanlar tarafından dokuz sunum gerçekleştirildi. Bu sunumlar sayesinde, birçok ziyaretçi ve katılımcı firma son yenilikleri tanıma fırsatı buldu” diyerek sözlerini noktaladılar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.