KAYNAK TEKNOLOJİLERİ

Fronius, ilk kez Onsite seçeneğiyle, yani tamamen yazılım çözümü olarak da sunulan Weldcube veri yönetim sistemi sayesinde, kaynak verilerini güç kaynağından bağımsız olarak kaydetme, analiz etme ve değerlendirme imkânı sunuyor.

Makina Magazin - - NEWS - Fronius

Dijitalleşme sembolü olarak kaynak yapımı

25-29 Eylül tarihleri arasında Düsseldorf'ta düzenlenecek olan Schweissen & Schneiden 2017 Fuarı, Fronius tarafından tamamen dijitalleşme rüzgârının bir parçası olarak kabul ediliyor. Etkinlikte; Endüstri 4.0 bakımından termik bağlantının zorlukları ve çözümleri ön planda yer alıyor. Fronius ziyaretçilere, Weldcube veri yönetim sistemi gibi kaynak verilerinin toplanmasını ve analiz edilmesini sağlayan dijitalleşme çözümleri sunacak. Ayrıca şirket, lazer ve MIG kaynağının avantajlarını birleştiren ve akıllı TPS/I platformu ile birlikte de kullanılabilen Laserhybrid yöntemi de fuarda tanıtacak. Fronius'un geliştirdiği Arctig çözümü, mekanik uygulamalarda yüksek kaynak hızlarına ulaşılmasını mümkün kılan bir TIG çözümüdür. Firma el kaynağı alanında ise, Magicwave 190, Transtig 230i ve Magicwave 230i modellerinden oluşan ve kaynak dikişi bakımından yüksek beklentiler için ideal olan yeni TIG serisini sunacak. Ayrıca, hafif ağırlığı ve üç kaynak yönteminde kullanım imkânıyla manuel kaynak alanında neredeyse tüm uygulamalar için uygun olan esnek çözüm Transsteel 2200 de fuarda yerini alacak. Bunun dışında, MAG kaynak şasileri ve orbital kaynak başlıklarının en yeni jenerasyonu da tanıtılacak. Robot kaynak, manuel kaynak, direnç punto kaynağı ve otomatik kaynak alanındaki yeniliklerin sunulmasının yanı sıra, ziyaretçilerin bireysel sorularına, ilgi alanlarına ve taleplerine cevap verebilmek için de geniş bir alan oluşturulacak. Ziyaretçiler aynı zamanda ,canlı kaynak yapımı gösteriminde Fronius'un kaynak cihazlarını ve kaynak sistemlerini de izleme şansına sahip olacaklar.

Kaynak eğitimi için de teknolojiler sunuluyor

Kaynak verilerinin dokümantasyonu, görselleştirilmesi ve analizi birçok üretim alanında daha önemli hale gelmektedir. Fronius, ilk kez Onsite seçeneğiyle, yani tamamen yazılım çözümü olarak da sunulan Weldcube veri yönetim sistemi sayesinde, kaynak verilerini güç kaynağından bağımsız olarak kaydetme, analiz etme ve değerlendirme imkânı sunuyor. Bu sistem, kullanıcının kaynak üretiminde optimizasyon potansiyellerini tanımlayabilmesine destek oluyor. Kuruluş, kaynak eğitimi için de teknolojiler sunuyor. Şirket, ‘Virtual Welducation’ başlığı altında, bir oyun, soru-cevap ve geliştirilmiş bir gerçeklik uygulaması içeren ve kaynak yapımını oyun oynar gibi öğreten bir uygulama geliştirdi.

Fronius, robotlu kaynakta hem gittikçe daha hızlı hale gelen imalat süreçlerini, hem de aynı zamanda yüksek kalite beklentilerini karşılayabilmek için MIG ve lazer ışın kaynak prosesinin avantajlarını birleştiren Laserhybrid kaynak yöntemini sunuyor. Söz konusu yöntem, akıllı TPS/I platformunun avantajlarıyla da birlikte kullanılabiliyor. Böylelikle kullanıcılar, hem yeni, modüler akım kaynağı teknolojisinden, hem de karakteristik eğriler ve proseslerden yararlanabiliyorlar. Şirket, TIG kaynağı için de hedefi kaynak dikişinin kalitesinden ödün vermeden yüksek verim olan mekanik bir uygulama geliştirdi: Arctig uygulaması sayesinde, ön ve ardıl çalışmalar ciddi oranda azaltılabiliyor. Ayrıca bu yöntemle, geleneksel TIG kaynağına göre çok daha yüksek kaynak hızlarına ulaşılabiliyor.

Manuel TIG kaynağı için de tamamen yeni bir seri sunuyor

Fronius, manuel TIG kaynağı için de tamamen yeni bir seri sunuyor. Üreticinin geliştirdiği Magicwave 230i ve Transtig 230i modelleri, Bluetooth, WLAN ve NFC teknolojisi üzerinden başka cihazlarla iletişim kurabilen ilk güç kaynaklarıdır. Çünkü, el kaynak cihazlarında da iletişime yönelik ihtiyaçlar giderek artmaktadır. Magicwave 190 ve 230i ve ayrıca Transtig 230i gibi TIG çözümleri, özellikle yüksek dikiş kalitesinin ve mükemmel görünümün önemli olduğu uygulamalar için çok uygundur. Diğer bir yeni geliştirme de, kullanıcılara günlük kullanımda çeşitli zorlukları esnek bir şekilde çözebilme imkânı sunuyor: Transsteel 2200 modeli tek bir cihazda örtülü elektrot kaynağı, MIG/MAG ve TIG kaynağı seçeneklerini birleştiriyor ve böylelikle, değişken görevler için ideal bir çözüm sunuyor. Ayrıca ürün; kolay kullanımı, sağlamlığı ve yüksek güvenilirliği sayesinde öne çıkıyor ve 15,5 kg ağırlığı ile manuel kaynak alanında en hafif güç kaynaklarının arasında yer alıyor.

Şirket söz konusu tüm bu yeni çözümlerini, 25-29 Eylül tarihleri arasında Düsseldorf'taki Schweissen & Schneiden Fuarı’ndaki 10 no’lu salondaki F22/H22 standında ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Fronius bin 242 patente sahip

Genel merkezi Pettenbach'ta olan Avusturyalı şirket Fronius International’ın; Wels, Thalheim, Steinhaus ve Sattledt'te tesisleri bulunuyor. Dünya çapında 3 bin 817 kişiye istihdam sağlayan şirket; kaynak teknolojisi, fotovoltaik ve akü şarj sistemleri alanlarında faaliyet gösteriyor. Kuruluş, ürünlerinin yaklaşık yüzde 89’unu, 28 uluslararası Fronius şirketi ve 60'tan fazla ülkedeki satış partnerleri/temsilcileri aracılığıyla ihraç ediyor. Firma, yenilikçi ürün ve hizmetleri, aynı zamanda sahip olduğu bin 242 patenti sayesinde dünya pazarında alanında öncü kuruluşlardan biri.

Weldcube: Kaynak verilerinin kaynaktan bağımsız olarak kaydı, analizi ve değerlendirilmesi için veri yönetim sistemi.

Arctig: Bu mekanik TIG çözümü, yüksek kaynak hızlarında üstün kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.