WIN Eurasia 2018, 15-18 Mart’ta gerçekleştirilecek

Makina Magazin - - FUAR -

İmalat endüstrisinin iki önemli etkinliği WIN Eurasia Metalworking ve WIN Eurasia Automation, 2018 yılında tek çatı altında düzenlenecek. Etkinlik, WIN Eurasia adıyla 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından düzenlenen imalat endüstrisinin iki önemli etkinliği WIN Eurasia Metalworking ve WIN Eurasia Automation, ziyaretçi ve katılımcılarından gelen yoğun talep doğrultusunda 2018 yılı itibariyle güçlerini birleştirme kararı aldı. ‘Birlikten Kuvvet Doğar’ mottosuyla sektörün tüm bileşen ve aktörleri, 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında WIN Eurasia çatısı altında bir araya gelecek.

2007-2017 yılları arasında iki ayrı fazda düzenlenen WIN Eurasia fuarları, Tüyap Fuar ve Kongre alanının da artan kapasitesiyle önümüzdeki yıl itibariyle yeniden birlikte organize edilecek. Altı fuar, 3 bin katılımcı ve 150 bin ziyaretçiyi tek bir çatı altında buluşturacak olan etkinlik, katılımcı ve ziyaretçileri için zaman ve bütçe açısından da önemli bir tasarruf sağlayacak. Ziyaretçiler, çok daha fazla ürün grubuna tek bir alanda kolayca ulaşma şansı elde ederken; katılımcılar da, fuar boyunca çok daha fazla yerli ve uluslararası ziyaretçiyle bir araya gelebilecekler. Ayrıca, bir fuarın katılımcılarının diğer altı fuar için potansiyel müşteri olma durumundan hareketle, WIN Eurasia 2018 altı fuarı tek bir çatı alanda buluşturarak, çok daha fazla iş bağlantısına olanak sağlayacak.

Kühnel: “Önemli bir sinerji yaratacak”

WIN Eurasia fuarlarının yeniden birlikte organize edilmesinin sektör adına önemli bir etkileşimi açığa çıkaracağını vurgulayan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, "Bizler, katılımcı ve ziyaretçilerimizin görüş ve taleplerine her zaman çok önem verdik. Onlar için en verimli iş ortamının yaratılması konusunda daima çaba gösterdik. Hem katılımcılarımız, hem de ziyaretçilerimiz iki ayrı fazda düzenlenen WIN Eurasia fuarlarının birleşmesi yönünde yoğun bir talep gösterdiler. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, birbiriyle yakından ilgili sektörleri kapsayacak tek bir etkinliğin önemli bir sinerji yaratacağı görüşünde birleştik. Uygun koşulların oluşması ile 2018'de bu projemizi hayata geçirebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

WIN Eurasia 2018’in, üretim süreçlerinde birbiriyle ilişkili tüm ürün ve hizmetleri tek bir çatı altında bir araya getireceğinin altını çizen Kühnel, sözlerini şöyle noktaladı: “Etkinliğin ziyaretçileri, çok daha fazla ürün, çok daha fazla marka, çok daha fazla katılımcı ile buluşacaklar. İnanıyoruz ki; güçlerini birleştiren iki Win'den doğacak yeni enerji, katılımcı ve ziyaretçilerimiz için çok daha yüksek bir verim ve çok daha yüksek bir kazanç ortaya koyacak."

“Altı fuar tek çatı altında düzenlenecek”

WIN Eurasia’nın kapsamındaki altı ticaret fuarı ile birlikte, imalat endüstrisine yönelik 360°'lik bakış açısı sağlayacağını dile getiren yetkililer, etkinlikte geleceğin fabrikaları için gerekli tüm ekosistemin tek bir çatı altında sunulacağını ifade ettiler. Yetkililer, “Böylelikle ziyaretçiler, yeni nesil sac işleme ve kaynak teknolojilerinden yüzey işlem teknolojilerine, otomasyon teknolojilerinden elektrik ve elektronik sistemlere, hidrolik-pnomatik teknolojilerinden iç lojistiğe kadar, imalat sanayii için A'dan Z'ye tüm çözümleri tek bir çatı altında deneyimleme fırsatı elde edecekler” dediler.

“Firmalara öncülük edecek”

Otomasyon, dijitalleşme ve arttırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmelerin endüstri dünyasında büyük değişimlere yol açtığını ve Endüstri 4.0 olarak adlandırılan yeni bir döneme işaret ettiğini aktaran yetkililer, konuşmalarına şöyle devam ettiler: “Günümüzde; fabrikalar büyük bir dönüşümün eşiğinde yer alıyorlar. Yıllardan beri, endüstride yaşanan gelişmelerin sergilendiği ilk etkinlik olma özelliği taşıyan WIN Eurasia fuarları ise, bu dönüşümde firmalara öncülük etmeye hazırlanıyor. Bu nedenle, üretim süreçlerinin optimizasyonu için geleceğe dönük yatırımlar yapmayı hedefleyen ziyaretçilerin binlerce ürüne kolayca ulaşabilecekleri WIN Eurasia (World of Industry), tüm satınalma kararlarını etkileyecek yılın en önemli ticari etkinliği olarak öne çıkmaya hazırlanıyor.”

Alexander Kühnel, “WIN Eurasia 2018, üretim süreçlerinde birbiriyle ilişkili tüm ürün ve hizmetleri tek bir çatı altında bir araya getirecek” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.