Borusan Mannesmann, ABD’DE ikinci kez ‘Yılın Boru Üreticisi Ödülü’nü kazandı

ABD’DE çelik sektörünün önde gelen yayınlarından American Metal Market medya platformunun 2017 ‘Çelik Mükemmellik Ödülleri’ni kazanan şirketler belli oldu. Bu kapsamda Borusan Mannesmann Pipe US, ‘Yılın Boru Üreticisi’ seçildi.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Türkiye’nin çelik boru sektöründeki global oyuncusu Borusan Mannesmann’ın Abd’deki şirketi Borusan Mannesmann Pipe US, ortaya koyduğu yüksek kalite ve performansla dikkat çekmeye devam ediyor. Abd’nin Houston kentindeki üretim tesisinde kaya gazı çıkarmakta kullanılan özel sondaj ve kuyu boruları üreten şirket, ABD çelik sektörünün en saygın ve bağımsız yayınlarından American Metal Market tarafından verilen ‘Çelik Mükemmellik Ödülleri’ kapsamında, 2017 ‘Yılın Boru Üreticisi Ödülü’nü kazandı. 2015’te de aynı ödülün sahibi olan kuruluş, böylece başarısını tekrarlamış oldu.

“2010 yılından beri düzenleniyor”

American Metal Market tarafından 2010 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ‘ABD Çelik Mükemmellik Ödülleri’nin, üretim, dağıtım ve hizmet sağlayıcılar arasında yaratıcı, özgün, fark yaratan çalışmalar ve projeler yürüten şirket ve kişilere verildiğini anlatan yetkililer, “9-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘22. Dünya Petrol Kongresi’ için İstanbul’da bulunan Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner ve beraberindeki heyeti onuruna Borusan Holding merkez binası Perili Köşk’te bir davet verildi. Türkiye-abd İş Konseyi (TAİK) Teksas Komitesi Başkanı ve Borusan Holding CEO’SU Agah Uğur ev sahipliğinde düzenlenen davette, 2014 yılında faaliyete geçen Borusan Mannesmann Pipe US şirketinin kısa sürede ödülle taçlanan başarısı kutlandı” diye konuştular.

Yetkililer, Borusan Mannesmann Pipe Us’in, ‘Çelik Mükemmellik Ödülleri” kapsamında 2015’de ‘Yılın Boru Üreticisi’, 2014 yılında ise ‘Yılın Teknoloji Tedarikçisi’ ödüllerini kazandığını da hatırlattılar.

Atabey: “Yatırımlarımızın olumlu sonuçlarını alıyoruz”

Ödülle ilgili açıklama yapan Borusan Mannesmann Genel Müdürü Zafer Atabey ise, şunları söyledi: “ABD’DE yaptığımız 150 milyon dolar düzeyindeki yatırımın olumlu sonuçlarını alıyoruz. Yatırımımız sadece ABD ekonomisine değil, Türkiye’den ithal ettiğimiz ve Baytown tesisimizde ilave katma değer sağladığımız tamamlayıcı ürünler sayesinde Türk ekonomisine de ciddi katkı sağlıyor.”

Mükemmellik için çalışırken, iş sağlığı ve güvenliği, kalite ve hizmet standartlarını da en yüksek seviyede tuttuklarını dile getiren Atabey, “Piyasa tarafından da büyük ilgi gören firmamızın ABD çelik sektörünün güçlü bir yayını tarafından düzenlenen organizasyonda bu ödülle ikinci kez takdir edilmiş olması, seviyemizi daha da yukarılara taşımak için bizleri motive etti. Ödül nedeni ile American Metal Market yayınına ve uzman jüri üyelerine teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

(Soldan sağa): Agah Uğur, Sylvester Turner ve Zafer Atabey.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.