“Yenilikçi fikirlerle geleceği dönüştürüyoruz”

Ford Otosan, GRI tarafından yayınlanan ‘G4 Raporlama Rehberi İlkeleri’ doğrultusunda hazırladığı 2016 yılı ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Tüm paydaşları için değer üretme kapasitesini her geçen yıl artırma hedefiyle sürdürülebilirlik çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Ford Otosan, 2016 yılı ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Raporda; ticari ve finansal performansı ile toplumsal değer yaratma vizyonunu bir bütün olarak ele alan kuruluş, inovasyon ve dijitalleşme merkezli yaklaşımını, iklim değişikliğinin etkileriyle mücadelede katedilen mesafe ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi için yürütülen programlarını kamuoyuyla paylaştı.

Yenigün: “Geleceğin ürünlerini geliştirmeye odaklandık”

Sosyal, çevresel ve ekonomik çalışma alanlarında küresel ve yerel gündemi takip ederek şirket faaliyetlerini şekillendirdiklerini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları kaydetti: “Dünyanın ve sektörümüzün içinden geçtiği değişim sürecinde yaşanılan yoğun rekabet ortamında öncü şirket konumumuzu geliştirebiliyor olmamızın temel faktörü; Ar-ge ve inovasyonu bir çalışma kültürü haline getirerek, geleceğin ürün ve üretim şartlarını geliştirmeye odaklanmış olmamızdır. Özellikle geleceğin akıllı şehirlerinde ihtiyaç duyulacak emniyetli, yakıt verimi ve düşük emisyon düzeyi sunan mobilite modellerinin geliştirilmesini ve bu teknolojilerin sürdürülebilir biçimde üretilmesini sağlayacak altyapının oluşturulmasını, Ar-ge ve inovasyon çalışmalarımızın temel hedefi olarak belirledik.”

“Dijitalleşme çalışmalarına büyük önem veriyoruz”

2016 yılı içinde, üretim faaliyetlerinden satış ağlarına, tedarikçilerinden çalışanlarına kadar geniş bir yelpazede dijitalleşme faaliyetleri yürüttüklerini vurgulayan Yenigün, “Dijitalleşme çalışmalarını işimizin her noktasında dikkate alıyor ve geleceğimiz için mutlak bir gereklilik olarak görüyoruz. Üretim süreçlerimizde oluşan çevresel etkilerin azaltılması konusundaki performansımızı 2021 hedeflerimiz doğrultusunda geliştirmeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Haydar Yenigün, “Dijitalleşme çalışmalarını işimizin her noktasında dikkate alıyor ve geleceğimiz için mutlak bir gereklilik olarak görüyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.