“Uluslararası pazarda yeni iş fırsatları peşindeyiz”

Makina İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran:

Makina Magazin - - HABERLER -

18-23 Eylül tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açan, metal işleme ve kaynak teknolojisi alanında son teknoloji ürünlerin buluştuğu EMO Hannover 2017 Fuarı, Türkiye’nin makinacılarını dördüncü kez ağırladı.

Metal işleme alanında dünyanın önde gelen fuarlarından EMO (Metal İşleme Makinaları ve Teknolojileri Fuarı), 18-23 Eylül 2017 tarihlerinde Türkiye’nin makinacılarını dördüncü kez ağırladı. İki yılda bir dönüşümlü olarak Hannover ve Milano’da düzenlenen etkinliğin Almanya ayağında bu sene Makina İhracatçıları Birliği’nin yanı sıra, Türkiye’den 48 firma ve kuruluş da yer aldı.

Metal işleme ve kaynak teknolojisi alanında son teknoloji ürünlerin buluştuğu etkinlik, 150 binden fazla katılımcı tarafından ziyaret edildi. Bu yılki ana gündem maddelerini verimlilik, esneklik ve inovasyonun oluşturduğu EMO Hannover'de; kesme ve şekillendirme makinaları, hassas ölçüm aletleri, bilgisayar teknolojileri, endüstriyel elektronik malzemeleri ve aksesuarları ile temel imalat teknolojilerine yönelik tüm yenilikler sergilendi.

Dalgakıran: “Türkiye’yi başarıyla temsil ettik”

Türkiye’nin makina ihracatında lider ülke olan Almanya’da katıldıkları organizasyonda Türkiye sanayiini başarıyla temsil ettikleri için mutlu olduklarını ifade eden Makina İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, şunları söyledi: “Takım tezgahları yıllık 700 milyon dolar ihracat rakamı ile toplam makina ihracatımız içinde başlıca ürün grupları arasında yer alıyor. Her yıl 60 milyon doların üzerinde takım tezgahı ihracatı gerçekleştirdiğimiz Almanya’da katıldığımız bu fuar da, bizim için uluslararası pazarda yeni iş fırsatları anlamına geliyor. Teknolojik ve ticari olarak stratejik ortağımız olan ülkelerle sektörel işbirlikleri konusundaki güçlü ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Adnan Dalgakıran, “Teknolojik ve ticari olarak stratejik ortağımız olan ülkelerle sektörel işbirlikleri konusundaki güçlü ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.