Etkinlikler hızlı başladı ve devam ediyor

Makina Magazin - - GÖZLEM - Yalçın GÜR

Eylül ayının gelmesi ile birlikte, yurtdışında ve Türkiye’de yoğun bir fuar ve zirve dönemi başladı. Söz konusu dönemde hızlı bir başlangıç yapan etkinlikler, ekim ayında da hız kesmeden devam edecek.

Eylül ayı ile birlikte yurtdışında ve Türkiye’de yoğun bir fuar ve zirve dönemi başladı. EMO Hannover 2017, yaz ayları ve tatiller sonrasında hızlı bir iş yoğunlaşmasına neden oldu. Yılın yaz sonrası en büyük etkinliği olan ve 18-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen etkinlik, tüm metal işleri teknolojileri taraflarınca dikkatle takip ediliyor. Makinacılar, bu önemli fuar için hazırlıklarını çok önceden başlattılar. Makinacılar, en üst birlik ve dernek yetkililerinin ağzından başarılı bir fuar geçirdiklerini açıkladılar.

ISAF, İstanbullight ve Schweissen & Schneiden Düsseldorf

14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen ISAF Fuarı ve sektör zirvesi ise; güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik alanlarından gelen katılımcı ve ziyaretçiler açısından önemli bir etkinlik oldu. ‘ISAF Summit’ olarak adlandırılan sektör zirvesinde, “Akıllı sistemler hayatımıza ne katıyor?’, ‘Akıllı sistemlerin hayatımızı kolaylaştırmasının yanısıra negatif etkileri var mı?’, ‘Akıllı sistemler hayatımızı kolaylaştırıyor. Peki sağlık ve güvenliğimize katkısı oluyor mu?’, ‘Yangın önleme, yangın tespit, yangına müdahalede akıllı sistemlerin faydası oluyor mu?’, 'İş sağlığı ile ilgili, genel sağlığımız ile ne tür katkıları olacak?’, ‘İş güvenliği, emniyet açısından ne tür avantajlar sağlayacak?’ gibi konular kapsamlı bir şekilde tartışıldı.

Aydınlatma sektörünü tek çatı altında buluşturan ve UBM tarafından düzenlenen İstanbullight Fuarı, 21-24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akıllı aydınlatma teknolojileri ile ilgili yenilikler dikkat çekti. İstanbullight 2017 kapsamında, Aydınlatma Türk Milli Komitesi tarafından sektördeki en son gelişmelerin ve trendlerin ele alındığı ‘11. Ulusal Aydınlatma Kongresi’, yurtiçinden ve yurtdışından konuşmacıların katılımı ile 21-22 Eylül’de yapıldı. Ayrıca, ‘İstanbullight Aydınlatma Tasarımı Zirvesi’ de, etkinliğin önemli bir boyutu oldu.

Almanya’da 25-29 Eylül tarihleri arasında Düsseldorf’ta ziyaretçilerini ağırlayan Schweissen & Schneiden Düsseldorf Fuarı ise, birleştirme, kesme ve kaplama alanında konusunda mutlaka takip edilmesi gereken etkinlikler arasında yer alıyordu. Fuarın çok başarılı bir şekilde organize edildiği katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından belirtiliyor.

MAKTEK, İzmir’de Ege çıkarmasında

Ekim ayı ise çok hareketli başlıyor. MAKTEK, İzmir’de Ege çıkarmasına hazırlanıyor. Fuar, 4-7 Ekim tarihleri arasında kentin yeni fuar alanında gerçekleştirilecek. Tüyap’ın; Türkiye’nin stratejik sektörleri arasında yer alan takım tezgahları ve sac işleme makinalarını temsil eden iki büyük meslek örgütü Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ile düzenlediği etkinlikte; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından da destekleniyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.