Anadolu Isuzu önemli bir başarıya imza attı

Makina Magazin - - OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ -

Büyük yatırımlar yapmadan da enerji tasarrufu yapılabileceğini kanıtlayan Anadolu Isuzu, ‘Enerji Yönetim Sistemi Programı’nı başarı ile tamamlayarak, söz konusu sertifikaya Türkiye’de sahip olan iki firmadan biri oldu.

Anadolu Isuzu, ‘Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen ‘Enerji Yönetim Sistemi Programı’nı başarı bir şekilde tamamladı.

Türkiye otomotiv sektöründe söz konusu sertifikaya sahip iki firmadan biri olduklarını ifade eden yetkililer, kuruluşun Anadolu Grubu içinde ise tek firma olduğunu aktardılar. Anadolu Isuzu’nun, aynı zamanda sertifika teslim günü sunum yapmak üzere seçilen sekiz firmadan biri olduğunun altını çizen yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “Uluslararası platformda tanınan Enerji Yönetim Sistemi Başarı Sertifikası’nı, Anadolu Isuzu Otobüs Üretim ve Yardımcı İşletmeler Müdürü H. Bora İzmirlioğlu, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez’in elinden aldı. Anadolu Isuzu çalışanlarından Pelin Yazıcı ve Gürkan Çelik de, Enerji Yönetim Sistemi Uzmanı sertifikası almaya hak kazandı.”

Arıkan: “Farkındalık yaratmayı başardık”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, şunları söyledi: “Bu program kapsamında; sistematik bir yaklaşımla enerji kaynaklarının verimli kullanımı ile maliyetlerin ve çevresel etkilerin kontrol altına alınması, rekabet edilebilirliğin artırılması için enerji yönetim sistemi altyapısı oluşturduk. Böylelikle, enerjinin doğru kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı başardık ve büyük yatırımlar yapmadan enerji tasarrufu yapılabileceğini de göstermiş olduk.”

Arıkan son olarak, Anadolu Isuzu’nun gelecekte de sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.