“Öncelikli hedefimiz müşteri memnuniyeti”

Servosteel firmasının sahibi Hasan İlhan:

Makina Magazin - - SÖYLEŞİ - Özkan ÖZÇELİK

Genel anlamda endüstriyel üretim yapan tüm firmalara hizmet veren Servosteel, satış rakamlarının özellikle son iki yıl içerisinde ciddi bir artış göstermesi nedeniyle yıllık makina imalat kapasitesini 250 adede kadar yükseltti.

Bin 500 metrekarelik alana kurulu tesislerinde faaliyetlerini sürdüren Servosteel, 2013 yılında DES Sanayi Sitesi içerisinde pres besleme sistemleri sektöründe makina imalatı yapmak amacıyla kuruldu. Çok geniş bir yelpazede hizmet sunan şirketin başlıca faaliyet alanlarını; otomotiv, beyaz eşya, güneş enerji sistemleri, prefabrik yapılar ve havalandırma sistemleri oluşturuyor. Yaptığı yatırımlarla birlikte yurtdışı piyasalarında da adından söz ettirmeye başlayan kuruluş, toplam 30 kişiyi istihdam ediyor.

“Pres besleme sistemleri üretiyoruz”

Genel isim olarak pres besleme sistemleri üretimi yaptıklarını ifade eden Servosteel firmasının sahibi Hasan İlhan, “Üretimimiz içerisinde; servo sürücüler, doğrultmalı servo sürücüler, hidrolik ve mekanik rulo açma makinaları, asma tavan hatları, boy kesme hatları, dilme hatları ve isteğe bağlı özel projeler bulunuyor” diye konuştu.

Genel anlamda endüstriyel üretim yapan tüm firmalara hizmet verdiklerinin altını çizen İlhan, “Özellikle yoğun olarak üretim yaptığımız alanları; otomotiv, metal dış cephe iskeleleri, beyaz eşya, elektrik panoları ve panelleri, güneş enerji sistemleri, dalgıç motorlar, çelik raf, prefabrik yapılar, havalandırma sistemleri ve karayolları levha malzemeleri olarak sıralayabiliriz” diye konuştu.

Pres besleme sistemlerinin avantaj ve verimliliğinin Türkiye’de ve dünyada yeni yeni anlaşılmaya başladığını aktaran İlhan, bu yüzden ürünlerinin tamamının yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. İlhan, özellikle doğrultmalı servo sürücü gruplarının son dönemde çok talep gördüğünün altını çizdi.

“Üretim kapasitemizi artırdık”

Bin 500 metrekarelik bir alana kurulu olan tesislerinde hizmet verdiklerini bildiren İlhan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dudullu DES Sanayi Sitesi içerisinde yaklaşık 4 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Satış rakamlarımızın özellikle son 2 yıl içerisinde ciddi artış göstermesi nedeniyle yıllık makina imalat kapasitemizi 250 adede kadar yükselttik. Özellikle son yıl yaptığımız yatırımlarla birlikte, yurtdışı piyasalarında da adımızdan söz ettirmeye başladık. Toplam 30 kişilik kadromuzla; üretim kalitesi açısından profesyonel, ancak bir o kadar da aile bağla-

Hasan İlhan, “Hizmet verdiğimiz sektörlerde zamanın çok değerli olduğunun farkındayız ve zamanında teslim olmazsa olmazlarımızdandır” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.