Global Hydro, Türkiye yatırımlarına hız verdi

Makina Magazin - - YENİLENEBİLİR ENERJİ -

Hidroelektrik santralleri ile artan sürdürülebilir enerji üretimi talebini inovatif ürün ve teknolojisi ile karşılayan Avusturyalı şirket Global Hydro, Ankara’daki ofisiyle Türkiye’deki faaliyetlerini artırıyor.

Hidroelektrik santralleri alanının öncü kuruluşlarından Avusturyalı Global Hydro, Ankara’daki ofisiyle Türkiye’deki faaliyetleri artırıyor. Kuruluş, özellikle son yıllarda hidroelektrik santralleri ile artan sürdürülebilir enerji üretimi talebini inovatif ürün ve teknolojisi ile karşılıyor.

Knaß: “İdeal koşullara sahip bir ülke”

Türkiye’nin kendileri için gelişmekte olan bir pazar olduğunu ifade eden Global Hydro Genel Müdürü Heinz Peter Knaß, Türkiye’nin küçük hidroelektrik santralleri alanındaki gelişmiş teknolojileri için ideal koşullara sahip bir ülke olduğunu dile getirdi. Knaß, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu doğrultuda müşterileriyle planlama, geliştirme ve proje planlaması konusunda işbirliği gerçekleştiren Global Hydro, ayrıca onarım ve bakım çalışmalarına da başlıyor. Uçtan uca bir çözüme imkân tanıyan ve küçük hidroelektrik santral uzmanlığı sağlayan, homojen bir şekilde tasarlanan bu konsept bize sektörde ciddi bir rekabet avantajı getiriyor.”

Tam otomatik tribünler, Heros3 santral kontrol sistemi gibi devam eden inovasyonlar ile geçen sonbaharda tanıtılan ‘tak-çalıştır çözümü’ smart gibi inovatif çözümlerle uluslararası pazardaki teknoloji liderliklerini uzun vadede güçlendirmeyi hedeflediklerini aktaran Knaß, “Hidroelektrik alanındaki deneyimimiz, tribünler ve elektrik santralleri konusundaki uzun vadeli uzmanlığımız ve müşterilerimiz için hiç durmadan geliştirmeye devam ettiğimiz çözümlerimiz, gelecekteki atılımlarımızın temeli ve itici gücü görevini görüyor” dedi.

“Talep artacak”

Gelecek dönemde temiz enerji çözümlerine olan talebin artacağını öngörürken, artan talebi orta ve uzun vadede karşılayabilmek amacıyla gereken düzenlemeler için yatırımlarına yoğun bir şekilde hız kazandırdıklarını bildiren Knaß, şunları aktardı: “Endonezya ve Kanada gibi ülkelerde ek ofisler kurduk. Avusturya’daki genel merkezimizdeki makina sistemi ve diğer üretim alanları için yaklaşık 8 milyon Euro yatırım gerçekleştirdik. 2020 yılına kadar satışlarımızın iki katına çıkmasını ve 80 milyon Euro değerinde satış gerçekleştirmeyi öngörüyoruz. Bunlar, elbette oldukça büyük ve ciddi hedefler. Fakat, bizim ürün ve çözümlerimize olan inancımız en üst seviyede ve küresel düzeydeki talep öngörümüz de oldukça yüksek düzeyde.”

Semiz: “Yerinde servis uygulamasını başlatacağız”

Türkiye’de yaklaşık 10 kişilik bir ekiple hizmet verdiklerini belirten Global Hydro Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Semiz, “Zamanında ve yerinde servis uygulamasını da başlatmayı ve bunun için çalışanlarımızın alması gereken eğitimleri ise, Avusturya’da yer alan Global Hydro Akademi’de vermeyi planlıyoruz. Türkiye pazarı için yıllık 10 milyon Euro’nun üzerinde bir iş hacmi bekliyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.