Üretimde dijital dönüşüm için ileri teknolojiler

Makina Magazin - - ÜRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM - Mitsubishi Electric

Sanayi 4.0’a dijital fabrika konsepti ile yanıt veren Mitsubishi Electric, ‘e-f@ctoryşirketleri yeni ufuklara taşımak’ temasıyla katıldığı EMO Hannover 2017 Fuarı’nda en yeni teknolojilerini sergiledi.

Sanayi 4.0 evresi ile birlikte rekabetin her geçen gün daha da hızlı arttığı üretim ortamında, şirketlerin esneklik kazanmaları ve verimliliklerini artırmaları büyük önem taşıyor. Bu gelişim ise, üretim aşamalarının dijitalleşmesi ile mümkün olabiliyor. Üretimde dijital dönüşüm için sunduğu ileri teknolojilerle öne çıkan Mitsubishi Electric, 18-23 Eylül 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri Fuarı EMO 2017’de yeni nesil çözümlerini sergiledi. Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti çerçevesinde, ‘e-f@ ctory-şirketleri yeni ufuklara taşımak’ temasıyla etkinliğe katılan şirket; en yeni CNC kontrolörlerinden Plc’lere, robotlardan EDM makinalarına kadar birçok ürünü canlı demolarla tanıttı. Markanın standını ziyaret eden katılımcılar, farklı ürün teknolojilerinin Nesnelerin İnterneti (IOT) tabanlı bir platforma kolaylıkla entegre edilmesini mümkün kılan e-f@ctory konseptinin üretimde nasıl kullanıldığını deneyimleme fırsatı buldular.

Yeni nesil CNC teknolojileri de sergilendi

Mitsubishi Electric’in EMO Fuarı’nda sergilediği en önemli teknolojilerden biri, karmaşık makina uygulamaları için hızlı, kesin ve uygun maliyetli makina kontrolü sağlayan yeni nesil CNC kontrol çözümleri oldu. Yakın dönemde lansmanı gerçekleştirilen C80 CNC CPU modülünün yanı sıra, M800 ve M80 CNC serisi etkinliğin öne çıkan ürünleri arasında yer aldı. M800 ve M80 CNC serisi, daha yüksek makina duyarlılığı ve daha kesin makina operasyonu gibi özellikler sayesinde, makina performansını geliştirmek için işlem hızının artırılmasına olanak tanıyor. Yeni C80 CNC serisi ise, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve iş yönetiminde işlenmek üzere veri ileten ayrı bir Üretim Yönetimleri Sistemleri (MES) arayüz modülüne sahip.

Mitsubishi Electric, tüm bu kontrol cihaz ve çözümleriyle üretim hattının tamamında entegre kontrol imkânı sağlayarak, şirketlere yüksek katma değer sunuyor. Sorunsuz veri akışı sayesinde efektif bir şekil-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.