Maliyet tasarrufu hesaplama uygulaması

Makina Magazin - - ÜRÜN - NSK

NSK, kullanıcıların herhangi bir uygulamada NSK rulmanlarını kullanarak ne kadar maliyet tasarrufu yapabileceklerini hesaplayan yeni bir maliyet tasarrufu hesaplama uygulamasını piyasaya sürdü. Uygulama; herhangi bir Apple, Android veya Windows telefonu veya tabletine, bilgisayara veya laptopa doğrudan indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra, mevcut rulman çözümü ve bir NSK rulmanı arasındaki; satın alma, kurulum, bakım, değişim ve aksaklık süresi gibi unsurların maliyetleri doğrudan kıyaslanabiliyor.

Kârları artırmak amacıyla maliyetleri azaltmak için ciddi baskı altında bulunan operasyon müdürleri için sipariş öncesinde bileşenlerin toplam sahip olma maliyetini (TCO) hızlı bir şekilde hesaplamak, hiç olmadığı kadar önemli bir unsur haline geldi. Ancak bu, bileşen ömrüne ilişkin çeşitli değişkenler olduğundan zor bir süreç olabilir. Örneğin; en uygun maliyetli rulman çözümü açık bir şekilde belirlenmeyebilir. İlk ünite satın alımından elde edilebilecek direkt kıyaslamalar kolay olabilir; ancak en ucuz rulman, kurulumu en uzun olan, ilave bakıma ihtiyaç duyan ve beklenmedik bir şekilde arızalanarak aksaklık süresine ve ilave değişim maliyetlerine neden olan bir rulman olabilir.

Cains: "Rulmanlar çok önemli bir role sahip"

Rulman ünitelerinin düşük fiyatları nedeniyle bazı kişiler bu kadar çabaya gerek olmadığını düşünebilirler; ancak NSK Avrupa Kilit Müşteri Müdürü Tim Cains, bunun masraflı bir hata olabileceğini belirtiyor. Cains, şöyle konuşuyor: "Rulmanlar herhangi bir uygulamada çok önemli bir role sahiptir ve bir arıza en basitinden aksaklık süresine neden olacaktır. Daha da kötüsü; bu arıza diğer parçaların hasar görmesine ve durumun daha da masraflı bir hale gelmesine neden olabilir. Mümkün olduğu kadar güvenilir bir şekilde çalışan rulmanları belirleyerek, bakım ve tamir işlerinin sayısı azaltılabilir ve aksaklık süreleri kısaltılabilir. Her sene birçok müşterinin binlerce Pound tasarruf yaptığı birçok başarı hikâyemiz var; yaptığımız tek şey, uygun rulmanları tavsiye edip bunları kurmak."

Verimliliği en iyi seviyeye çıkarmak için geliştirildi

Maliyet tasarrufu hesaplama uygulaması, üretici verimliliğini en iyi seviyeye çıkarmak ve mühendisler için kilit beceriler sağlamak için geliştirildi. Bu, Nsk'nın Katma Değer Programı (AIP) olarak bilinmektedir. Bu; performansı, güvenilirliği ve sonuçta kârlılığı artırmak için temel sorunları ortadan kaldırmak amacıyla Nsk'nın teknik deneyiminin, müşterilerin endüstri deneyimleriyle birleşmesini sağlayarak gerçekleşmektedir.

Yeni uygulama; Apple'ın App Store'undan, Google Play'den ve doğrudan NSK Europe web sitesinden indirilebiliyor. Belirli alanlara bilgiler giren kullanıcı, mevcut rulman çözümüyle NSK çözümünü hızlı bir şekilde kıyaslayabilir; ardından bu, uygulamaya kaydedilebilir veya istenilen alıcıya e-posta yoluyla gönderilebilir. Bütün NSK satış mühendisleri uygulamayı kullanacak eğitime sahiptirler ve bir maliyet tasarrufu hesaplamasında kullanıcılara yardımcı olabilirler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.