Sensör ve RFID etiketi bir arada

Makina Magazin - - ÜRÜN - Turck

Turck'un Hf-rfid/sensör etiketi, sıcaklık ve basınç gibi ölçülen değerleri kaydeder, saklar ve temassız olarak okunabilir.

İlgili müşteriler için Turck, entegre sensör işlevi ile uygulamaya özel RFID etiketleri geliştirebilir ve üretebilir. Sensör etiketleri, hareketli bileşenlerde sıcaklık veya basınç gibi işlem değerlerini kaydeder ve depolar. Sensör elemanı değiştirilebilir ve ayrıca nem, manyetik alanlar, reed kontakları veya endüktif sensörler ölçmek için kullanılabilir. Sensör etiketlerine güç sağlanır ve bir HF-RFID okuma/yazma kafası aracılığıyla okunur. Ayrı bir enerji kaynağı kullanarak, okuma/yazma kafasına temas etmeden bile veri kaydı mümkündür. Ölçüm sıklığına ve türüne ve ortam değişkenlerine bağlı olarak, ölçüm döngüsü birkaç saat boyunca çalıştırılabilir ve kaydedilebilir. Turck sensor etiketleri, hem ölçüm değerlerinin veya diğer verilerin izlenip temas edilmeden depolanması gereken uygulamalar, hem de daha önce bakım gerektirmeyen, kayma halkası çözümleri ile bağlantılı olan hareketli elemanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

İşleme özel parametrelerin saklanması da dâhil olmak üzere silindirlerin tanımlanması buna örnek olarak verilebilir. Dahası, verilerin kapalı ortamlardan veya erişilemeyen bölgelerden temas etmeden toplanması gereken yerlerde de kullanılabilir. Kullanıcı, alışılmış şekilde nesnelerin tanımlanması için geleneksel RFID işlevini de kullanabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.