Mitsubishi Electric’in interaktif robot projesi ödüllendirildi

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Otomasyon ve ileri robot teknolojileri alanının öncü markalarından Mitsubishi Electric’in ‘Threebots’ isimli interaktif robotik projesi, ‘Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde ‘Gümüş Aslan Ödülü’ne lâyık görüldü.

Mitsubishi Electric’in ‘Threebots’ (Üç Robot) isimli interaktif robotik projesi, dünya genelindeki başarılı kreatif çalışmaların, iletişim sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildiği 64’üncü ‘Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde ‘Gümüş Aslan Ödülü’nü aldı. Reklam ve iletişim sektörünün en prestijli ve saygın ödüllerinden ‘Gümüş Aslan’, yaratıcılığı ile ön plana çıkan kreatif çalışmalara veriliyor. Almanya’nın Ratingen şehrindeki Mitsubishi Electric binasında hayata geçirildiği günden bu yana çok sayıda ödül alan ‘Threebots’ projesi, Kasım 2016’da ‘Red Dot: Grand Prix Ödülü’ne de lâyık görülmüştü.

“Zorlu bir koreografi sunuluyor”

İnteraktif konseptiyle uluslararası jürinin beğenisini kazanan söz konusu projenin, üç Mitsubishi Electric robotuna entegre edilen monitörlerde sergilenen eş zamanlı animasyonlardan oluştuğunu aktaran yetkililer, “Aralıksız olarak devam eden mükemmel koordinasyonlu gösteride, teknik olarak zorlu bir koreografi sunuluyor. Projede hem robotların, hem de ‘Threebots’u çalıştıran monitörler, servo-motorlar, kontrolörler ve kontrol teknolojisi gibi robot uygulamasında kullanılan parçaların yüzde 90’ının Mitsubishi Electric’in geliştirdiği ürün ve çözümlerden oluşması projeyi ayrıca dikkat çekici kılıyor” diye konuştular.

Suwa: “Ulaştığımız son noktayı gösteriyor”

Mitsubishi Electric’in Köln’de faaliyet gösteren Marka İletişimi Ajansı Elastique tarafından geliştirilen proje hakkında konuşan Mitsubishi Electric Almanya Başkanı Yuji Suwa, şunları aktardı: “Eklemleri olan bu üç robot, robot teknolojisinde ulaştığımız son noktanın yanı sıra, diğer ürün serilerimizi de büyük bir canlılıkla gözler önüne seriyor. Konvansiyonel robotik hareket modellerinin ötesine geçmek için robotlara özel bir koreografi hazırladık ve gösteriyi asıl etkileyici kılan noktanın da bu koreografi olduğunu düşünüyoruz.”

Yuji Suwa, “Konvansiyonel robotik hareket modellerinin ötesine geçmek için robotlara özel bir koreografi hazırladık” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.