BHS Global, ‘Akü Şarj Odası Çözümleri’ konulu bir seminer düzenledi

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Amerikan menşeili BHS Global firması tarafından düzenlenen ‘Akü Şarj Odası Çözümleri’ konulu seminerde, akü şarj odalarında maliyet avantajı kazandıran ve iş kazalarını engelleyen sistemler katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Akü depolama ekipman ve sistemleri üreticisi BHS Global, ‘Akü Şarj Odası Çözümleri’ konulu bir seminer düzenledi. 22 Eylül 2017’de Crowne Plaza Asia Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte, akü şarj odalarında maliyet avantajı kazandıran ve iş kazalarını engelleyen sistemler anlatıldı.

Elektrikli forklift akülerinin şarj ve depolanması konusuna ışık tutan seminerin ilk bölümünün, BHS Global İş Geliştirme Direktörü Chuck Ray ile firmanın Türkiye temsilcisi Mert Doğanlı tarafından sunulduğunu anlatan yetkililer, “Etkinlikte, ilk olarak bu alanda kullanılan ekipmanlar tanıtıldı. Özellikle, iş güvenliği, mevcut alanın verimli kullanımı ve operasyonel verimlilik başlıkları üzerinde duruldu. Gerçek ekipmanla yapılan demonstrasyon büyük ilgi çekti. Ardından, Türkiye’deki iş sağlığı ve güvenliği kanunları kısaca ele alınarak; söz konusu kanundaki zaman içindeki gelişmeler ve BHS Global firmasının sunduğu çözümlerin yasal düzenlemelere nasıl uyum sağladığı ile ilgili bilgiler verildi. Daha sonraki bölümde ise, akü şarj odalarına odaklanıldı ve başarılı bir uygulamanın nasıl olması gerektiği, bakımının nasıl sağlanması gerektiği ve güvenlik için önem arz eden noktalar anlatıldı. En merak uyandıran kısım ise, yatırımın geri dönüş hesaplamaları kısmı oldu. Akü yönetim yazılımından bahsedilmesiyle birlikte ilk bölüm tamamlandı” dediler.

Seminerin ikinci bölümde ise, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Müge Sülükçü’nün, Türkiye’de akü şarj odalarında iş sağlığı ve güvenliğini anlattığını belirten yetkililer, şöyle konuştular: “Ardından, kaynak yönetim sistemleri konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip teknik danışman Murat Yılmaz, ‘Operasyonel Problemler ve Çözüm Önerileri’ başlıklı sunumuyla bu alandaki önemli soruları açıklığa kavuşturdu. Arçelik, Boytaş, Çelebi, Ekol Lojistik, Hasel, Hepsiburada, İnci Akü, Mutlu Akü, Pirelli, Şisecam, Teknosa, Tofaş, Türk Traktör ve Yiğit Akü gibi Türkiye’nin en büyük firmalarından katılım sağlayan yönetici ve iş güvenlik profesyonelleri, konuyla ilgili önemli bilgiler edindiklerini belirterek, seminerden memnun bir şekilde ayrıldılar.”

Ray: “Teknolojimizi Türk firmalarına açacağız”

Türkiye pazarına girişleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan BHS Global İş Geliştirme Direktörü Chuck Ray, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’deki firmalardan bize gelen taleplerden anladık ki; burada bizim teknolojimize ihtiyaç ve ilgi var. Kurallara uygun akü şarj ve depolama konusunun ciddiyeti ve aksi takdirde oluşacak maliyet ve sorunlar giderek daha çok fark ediliyor. Bu, dünyanın da gündeminde olan bir konu. Bunu, geçen seneki rekor satış rakamlarımızdan anlayabiliyoruz. Bu ilgiye karşılık vermek istiyoruz ve teknolojimizi Türk firmalara açmayı hedefliyoruz. İlk elden hizmet sunabilmek için İstanbul’da yerel bir ekibimiz var. Bu ekip, konuya hâkim ve alanında uzman kişilerden oluşuyor."

Düzenledikleri seminere gösterilen yoğun ilginin kendilerini çok memnun ettiğini ve heyecanlarını artırdığını ifade eden Ray, “Etkinliklere önümüzdeki dönemlerde de devam etmeyi planlıyoruz” diyerek konuşmasını noktaladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.