Sipil Plastik’ten robot teknolojisi hamlesi

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Sipil Plastik, uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürdüğü üretim merkezlerinde beyaz eşya, ısıtma-soğutma, otomotiv ve diğer sektörlere sağladığı plastik parçaları ve komponentleri artık robot ve otomasyon teknolojisiyle üretecek.

Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya ana sanayiilerinin ve markalarının tamamına hizmet veren Sipil Plastik, robot ve otomasyon sistemleri yatırımları gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sipil Plastik İşletmeler Yöneticisi Makina Mühendisi Fatih Candan, ulusal ve uluslararası rekabet ortamında işletmelerin kalite, performans ve verimliliğin artırılması ve sürekli hale getirilmesinin teknolojik yenilikleri takip etmekten geçtiğini vurguladı. Plastik işletmelerinde 2 yıl önce Sanayi 4.0 yolculuğunu başlattıklarını dile getiren Candan, şöyle konuştu: “Bu kapsamda, Eskişehir’de 14 adet, Manisa’da 7 adet olmak üzere tamamı 5 eksenli toplam 21 adet robot yatırımı gerçekleştirdik. Bu yatırım hamlesiyle müşterilerimizin kalite ve performans beklentilerinin üzerine çıkarak, tam müşteri memnuniyetini sağlamayı ve iş hacmimizi yeni sektörlerde de genişletmeyi planlıyoruz.”

Bayraktar: “Kalitemizi en üst seviyeye taşıyacağız”

Sipil Group Başkan Yardımcısı Mekatronik Mühendisi Hasan Okyar Bayraktar ise, Sipil Plastik üretim tesislerine yaptıkları 2 milyon Tl’yi aşan robot, otomasyon ve yazılım teknolojileri yatırımıyla yeni çalışma alanları oluşturmayı, kapasitelerini artırmayı ve böylelikle ek istihdam yaratmayı planladıklarını söyledi. Bayraktar, “8 ay boyunca süren araştırma, projelendirme ve ön hazırlık süreçlerinin ardından robot yatırımlarımızı tamamladık. Eylül ayından itibaren robot, otomasyon ve yazılım alanlarındaki teknolojik altyapıyla üretimlerimize devam edeceğiz. Böylelikle, tüm üretimlerimizde sıfır hata hedefiyle verimliliğimizi ve kalitemizi en üst seviyeye taşıyacağız” dedi.

Bayraktar ayrıca, söz konusu yatırımın Sipil Group’un 10 yıllık ‘Katma Değerli Üretim Dönüşümü Stratejisi’ kapsamında önemli bir adım olduğunu ifade ederek, “Sektörümüzde Sanayi 4.0 dönüşümünün öncülerinden olma hedefiyle, 2018 yılında da daha yüksek hacimli otomasyon ve yazılım yatırımları yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.