Teknik Alüminyum, Turquality® desteği kapsamına alındı

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Alüminyum endüstrisinin öncü kuruluşlarından Teknik Alüminyum’un Turquality® desteği kapsamına alınması, Ekonomi Bakanlığı’nın 20 Temmuz 2017 tarihli yazısıyla tescillendi.

Teknik Alüminyum, güçlü global markaları geliştirerek Türkiye’nin ihracatını artırma misyonuyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan Turquality® programı kapsamında desteğe uygun görüldü. Destek kapsamında kuruluş; beş yıl boyunca uluslararası pazarlarda marka gücünü artırma adına yapılan tüm çalışmalarında belirlenen limitler dâhilinde destek alacak ve söz konusu sürenin sonundaki denetime bağlı olarak, desteğin beş yıl daha uzatılması gündeme gelebilecek.

Akay: “Ülkemizin ihracatına katkımız sürecek”

Teknik Alüminyum Genel Müdürü Arbek Akay, rekabet yetenekleri, nitelikli iş güçleri, kendisini farklılaştıran iş yapış şekilleri ve uzun vadeli planları ile program kapsamına kabul edildiklerini belirtti. Akay, şunları söyledi: “Çalışanlarımızın bilgi ve becerisi, insan, gelişim ve rekabet odaklı mükemmellik kültürümüz ve Türkiye’de öncü yassı alüminyum sektöründeki tecrübemizle, ülkemizde olduğu gibi geniş bir coğrafyaya yayılan ihracat pazarlarımızda Türkiye’nin ihracat ve rekabet gücüne katkı sağlıyoruz. Ar-ge, ürün geliştirme, ölçümleme, test/analiz yetkinliklerimiz, dünya standartlarında üretilen ürünlerimiz, tavizsiz kalite ve üst düzey hizmet anlayışımızla, ülkemiz ihracatına katkı yapmaya devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.