Danfoss, 3D baskı merkezinin açılışını gerçekleştirdi

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Danfoss, genel merkezinin bulunduğu Danimarka’da açtığı 3D baskı teknolojisi merkezi ile dijital dönüşüme doğru dev bir adım daha attı.

Danfoss, genel merkezinin bulunduğu Danimarka’da dünya genelinde açacağı üç adet 3D baskı merkezinden ilkinin açılışını gerçekleştirdi. Nordborg’da yer alan merkez, Avrupa Birliği ülkeleri içinde farklı iş alanlarından tüm çalışanlarına katmanlı üretilen (3D baskılı) prototip ve parçaları edinme ile uzman yardımı alma imkânı sunacak. Danimarka’da açılan merkeze ek olarak, Kuzey Amerika’da açılacak merkezin çalışmaları devam ederken, üçüncü merkezin ise Asya’da faaliyet göstermesi planlanıyor.

Fausing: “Büyük bir adım daha atıyoruz”

Danfoss CEO’SU Kim Fausing, 3D baskının, şirketlerinin dijital dönüşümünün önemli bir parçası olduğunu ve teknolojinin sağladığı birçok imkândan büyük beklentileri olduğunu belirtti. HP 4200’nin, İskandinavya’da bir son kullanıcının kulanımına sunulan ilk tip cihaz olma özelliğini taşıdığını aktaran Fausing, söz konusu teknolojinin, diğer toz bazlı 3D baskı teknolojilerinden 10 kat daha hızlı oluşuyla dikkat çektiğini söyledi. Fausing, “Hava Veri Modülü (ADM) merkezlerimizin ilkiyle, ileriye dönük büyük bir adım daha atıyoruz” dedi.

Borouchaki: “Süreçleri hızlandıracak”

Danfoss’un Teknolojiden Sorumlu Başkanı Andre Borouchaki ise, şunları söyledi: “Bu merkezler, Ar-ge ve geliştirme süreçlerimizin hızlandırılmasına yardımcı olacak. Böylece; ürünlerin piyasaya çıkışını hızlandıracak, üretim verimliliğini optimize edecek ve geleceğin ürünlerini daha hızlı tasarlamamıza imkân sağlayacak.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.