Tayfun Otomotiv, 5 milyon Tl’lik makina yatırımı yapacak

Makina Magazin - - GAZİANTEP MAKİNA DÜNYASI -

Yaklaşık olarak yıllık 300 rulo konveyör kayış ve 250 rulo tanjansiyal kayış üretimine sahip olan Tayfun Otomotiv, gerçekleştireceği 5 milyon Tl’lik makina yatırımıyla birlikte 2018 yılında yüzde 60 büyümeyi hedefliyor.

Kayış ithalatı, konveyör bant üretimi ile tanjansiyal kayış üretimi yapan Tayfun Otomotiv, konveyör bant ve tanjansiyal kayış için 3 milyon Tl'lik makina yatırımı yapacak. Firma ayrıca, poliüretan çelik telli kayış yapıştırma ve kaplama konusunda da 2 milyon Tl'lik makina yatırımı gerçekleştirecek. Şirket söz konusu yatırımlarla birlikte 2018 yılında yüzde 60 büyümeyi hedefliyor.

“İstanbul’da yeni bir depo açacağız”

2018’de depolarının İstanbul'da yeni faaliyete geçeceğini bildiren Tayfun Otomotiv Tekstil Sanayi Genel Müdürü Tayfun Aygın, “2018 yılı itibari ile kâğıt ve gıda sektörüne yönelik çalışmalarımız hızlanacak. Tekstil firmalarına yönelik özel tanjansiyal kayış ve düz kayış üretiminde büyüme planlıyoruz. Bu alanlara yönelik çalışmalarımız ve yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Müşterilerimize hızlı ve kaliteli şekilde hizmet veriyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Yaklaşık olarak yıllık 300 rulo konveyör kayış ve 250 rulo tanjansiyal kayış üretimimiz var” diye konuştu.

“İnternet sitesi satışlarına başlayacağız”

Başta Gaziantep ve Kahramanmaraş olmak üzere Türkiye geneline çalıştıklarını söyleyen Aygın, kompresör, seramik, çimento, tekstil ve mermer sektörü için SWR markalı Alman malı kayışların Türkiye distribütörlüğünü yaptıklarını aktardı. Ayrıca, dünyanın önemli kayış üreticisi Gates'in de Türkiye temsilciliğini yürüttüklerini ifade eden Aygın, şunları aktardı: “Gates, Nyco, Atlatos ve Elba markaların satışını da yapıyoruz. Günümüzde internet sitesi üzerinden satışlar çok yaygın. Biz de yakın bir zaman içerisinde, firmamızın internet sayfasında online satışlara başlayacağız.”

“Yeni anlaşmalar yaptık”

Firmalarının önümüzdeki dönem planlarından da bahseden Tayfun Aygın, yeni dönemde özellikle gıda, paketleme ve ambalaj sektörüne yönelik çalışmalar yaptıklarının bilgisini verdi. Aygın, “Birçok yenilik içeren poliüretan kayış yapıştırma, ekleme ve bunun yanında mevcut konveyör bant atölyemizi geliştirerek yenileyeceğiz. Mevcut olan teknik kadromuzu muhafaza ederek, eleman yetiştirmeyi hedefliyoruz. Böylece, başarılı bir grafik sergileyeceğimizi düşünüyoruz. Gelişen enerji sektöründe iyi bir rol alabilmek için dünya çapında üretim yapan Solar Enerji’nin HES ve Res’lerde kullanılan özel poliüretan ve yapıştırıcılarıyla ilgili anlaşmamızı tamamladık. 2018 yılında, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda bu ürünlerimizin satışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.