Nissan, ‘İklim Çözümlerinde Mükemmellik Ödülü’nü kazandı

Elektrikli araçlarda yaptığı öncü çalışmalarla birçok ödül kazanan Nissan, geliştirdiği yenilikçi enerji çözümleriyle Financial Times ve Dünya Bankası Grubu üyesi International Finance Corporation tarafından ödüllendirildi.

Makina Magazin - - OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ -

Japon otomotiv devi Nissan, elektrikli araç teknolojileri ve enerji hizmetleri sistemlerinin geliştirilmesine yönelik öncü ve yenilikçi çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Şirket son olarak, elektrikli aracın ürettiği enerjiyi şebekeye aktarma imkânı tanıyan Vehicle-to-grid ve elektrikli araçlardan çıkan bataryaları yeniden kullanarak oluşturduğu enerji depolama sistemleriyle ‘İklim Çözümlerinde Mükemmellik Ödülü’ne lâyık görüldü.

‘FT/IFC Transformational Business Awards’ın, dünyanın önde gelen finans haberi kuruluşlarından biri Financial Times ve Dünya Bankası Grubu üyesi International Finance Corporation tarafından verildiğini aktaran yetkililer, ödülün küresel kalkınma sorunlarını çözme konusunda çığır açan, ticari açıdan uygulanabilir çözümlere odaklandığını aktardılar.

“Elektrik şebekesini besleme imkânı sağlıyor”

Nissan'ın ödül almasını sağlayan teknolojilerden Vehicle-to-grid sisteminin, elektrikli otomobillerde üretilen fazla enerji ile elektrik şebekesini besleme imkânı sağladığını dile getiren yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Bu teknoloji, şebekeyi daha istikrarlı ve sürdürülebilir hale getirirken; aynı zamanda tüketicilerin enerji kaynaklarını yönetmelerine yardımcı da oluyor. Firmanın elektrikli araçlar ve enerji hizmetleri teknolojileri geliştirme çalışmaları, markanın otomobillerin sürüş ve enerji tüketiminin dönüşüm süreci ile topluma entegrasyonu konusundaki vizyonu olan Nissan Intelligent Mobility’nin bir parçasını oluşturuyor.”

“Bataryalar yeniden kullanılabiliyor”

Öte yandan, Nissan Leaf ve E-NV200 modellerinden çıkan bataryaların enerji depolama sistemlerinde yeniden kullanılabildiğinin altını çizen yetkililer, “Bataryalar, evlerde ve diğer binalarda değerlendirilmek üzere enerji depolama ünitelerine dönüştürülüyor” diye konuştular.

Şirketin geçen günlerde ‘Sürdürülebilirlik 2022’ planıyla; çevresel, sosyal ve yönetimsel faaliyetlerini güçlendirmek için yeni bir strateji açıkladığını kaydeden yetkililer, “Kuruluş yakın geçmişte de; güneş panelleri, batarya depolama ve ev enerjisi yönetim sistemlerini kapsayan Nissan Energy Solar teknolojisini tanıtmıştı” diyerek sözlerini tamamladılar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.