Eylül ayında yeniden yoğunluk başlıyor

Metal işleme ve otomasyon sektörlerinin önemli etkinlikleri; Automechanika, AMB, BI-MU, Fakuma, Euroblech, parts2clean, TMTS, SPS IPC Drives ve Valve World fuarları, eylül ayından kasım sonuna kadar olan dönemde düzenlenecek.

Makina Magazin - - ETKİNLİK - Yalçın GÜR

Eylül ile başlayan ve kasım sonuna kadar olan süreçte; Automechanika (Almanya), AMB (Almanya), BI-MU (İtalya), Fakuma (Almanya), Euroblech (Almanya), parts2clean (Almanya), TMTS (Tayvan), SPS IPC Drives (Almanya) ve Valve World (Almanya) fuarları, metal işleme ve otomasyon sektörlerinin önemli etkinlikleri olarak dikkat çekiyor.

Dikkat çeken fuarların açılışı eylül ayının ikinci haftasında Automechanika Frankfurt ile Almanya’da başlıyor. Otomotiv servis endüstrisinin dünya çapında ünlü olan ve iki yılda bir sahne alan etkinliği Automechanika Frankfurt, bu yıl 25. bienalini 1115 Eylül tarihleri arasında kutlayacak. Fuarda yeni konuların yanı sıra başka önemli bir olay daha dikkat çekiyor: REIFEN de aynı tarihler arasında Automechanika Frankfurt ile birlikte gerçekleştirilecek. Daha önce Essen’de düzenlenen ve iyi tanınmış bir fuar olan REIFEN, bu yıl ilk kez Automechanika ile birlikte Frankfurt’ta olacak. Konuyla ile ilgili bilgi veren yetkililer, bu birlikteliğin artık daha çok lastik firmasının otomobil servisi veriyor olmasından ve otomobil satıcılarının da teklif ettikleri lastik çeşitliliğini artırmasından dolayı önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.

1971’den beri organize ediliyor

Automechanika Frankfurt, 1971 yılından beri Messe Frankfurt tarafından organize ediliyor. Bir önceki etkinliğinde, 170 ülkeden yaklaşık 133 bin ziyaretçinin ve 4 bin 843 katılımcının yer aldığı Automechanika Frankfurt, bu yıl satış sonrası servisin tümünü kapsayan ‘Otomotiv Aftermarket’ alanındaki yeniliklerin yanında, birçok yeni temayı da sergilemeye hazırlanıyor. Klasik otomobil konusunda; parça ve boya üreticileri, sigortacılar, finans çözüm sağlayıcıları, start-up’lar gibi ve benzeri birçok hizmetten oluşan tüm değer zincirini barındıran önemli bir fuar olarak bilinen Automechanika Frankfurt, ilk defa araç yıkama, bakım ve yenileme gibi konulardaki ürün ve hizmetleri sergi alanına taşıyor.

Metal işleme teknolojileri AMB’DE sahne alacak

Metal işleme teknolojileri alanında uluslararası platformda önemli bir yeri olan ve Messe Stuttgart tarafından düzenlenen AMB, 1822 Eylül 2018 tarihleri arasında Stuttgart’ta gerçekleştirilecek. AMB ile ilgili bilgi veren fuar yetkilileri, bu yılki etkinlikle ilgili bir konuya özel vurgu yapıyorlar: “Katmanlı üretimadditive manufacturing veya robotik gibi ve benzeri konuları içeren yeni teknolojilerin takım tezgahlarının yerini alması olanaklı olmasa da; onları tamamladıkları da bir gerçek. Çok sayıda üretici katmanlı üretimi kendi makinalarına entegre ediyor, robotlar basit işleme görevlerini yerine getiriyor ve kontrol sistemleri uyumlu bir şekilde birleştiriliyor. İşte tüm bu yenilikleri AMB’DE uygulamalı görmek olanaklı olacak."

Fuar kapsamında özel etkinlikler de düzenlenecek

Bir önceki etkinliğinde 30 ülkeden bin 500’den fazla katılımcının ve 90 bin civarında ziyaretçinin yer aldığı AMB Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri Fuarı ile ilgili olarak şu noktalara vurgu yapılıyor: Etkinlik, yerleşim olarak Avrupa’nın kalbi konumundaki ileri teknoloji bölgesi olan Stuttgart’ta organize ediliyor. Fuar, 2018’de eklenen yeni 10. Hol ile birlikte; hem daha çok alan, hem de daha çok yenilik sunabiliyor. Yetkililer ayrıca, Amb’nin alanında dünyadaki 5 büyük fuardan biri olduğunun altını önemle çiziyorlar.

AMB Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda, ürün ve hizmet sunum alanlarının yanı sıra; özel alanlar, yarışmalar, ödüller, sunumlar, forumlar, tema günleri ve rehberli turlar gibi birçok farklı etkinlik de yer alıyor. AMB Digital Way, PTW Special Show ve gençler için özel gösteriler gibi uzmanların yer aldığı, teknolojinin geleceğinin de ayrıntılarıyla ele alındığı özel alanlar fuara önemli bir zenginlik katıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.