IDEA4T, Sensor+test 2018’de ürünlerini sergiledi

IDEA4T, 600’e yakın firmanın katıldığı, ev sahibi Almanya’nın yanı sıra başta Avrupa olmak üzere dünyanın diğer köşelerinden binlerce kişinin ziyaret ettiği test, sensör ve ölçüm fuarı Sensor+test 2018’de ürünlerini sergiledi.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

Otomotiv, savunma ve raylı taşımacılık sektörlerine yönelik anahtar teslim test çözümleri üreten IDEA4T, 26-28 Haziran 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg kentinde gerçekleştirilen test, sensör ve ölçüm fuarı Sensor+test 2018’de ürünlerini sergiledi.

Uygulamaya özel terzi işi validasyon, kalibrasyon ve kalite test sistemleri ürettiklerini dile getiren firma yetkilileri, şöyle konuştular: “IDEA4T’NIN yönetici ve mühendisleri, üç gün boyunca standlarında ziyaretçilerin sorularını yanıtladılar, ürün ve sistemlerini anlattılar, distribütörlük taleplerini değerlendirdiler. Güç ve güç aktarma alanında içten yanmalı motor, elektrik motoru ve şanzıman test sistemleri, komponentler alanında alternatör, direksiyon, fren körüğü, rulman, aks, yaprak yay, şaft, yağ ve su pompası test sistemleri ile yakıt sistemi simülatörü, pasif güvenlik alanında ise devrilme, sürücü koltuğu, koltuk kafalığı test sistemlerinin videolarını ve görsellerini etkinlikte sergileyerek, ziyaretçilere sistemlerimizi yakından inceleme olanağı sunduk.”

“600’e yakın firma katıldı”

Her yıl düzenlenen ve 600’e yakın firmanın katıldığı Sensor+test Fuarı’nı, ev sahibi Almanya’nın yanı sıra başta Avrupa olmak üzere dünyanın diğer köşelerinden binlerce kişinin ziyaret ettiğini anlatan yetkililer, "Forum, sempozyum ve canlı etkinliklerle desteklenen fuar, sektörün kalbinin attığı bir platform haline geldi. Etkinliğin öncelikli konusu, farklı sensör geliştirme teknolojilerin karşılık değerlendirmesi ve farklı uygulama alanlarında seçilecek sensör tip ve teknolojiler üzerinde değerlendirmeler yapılmasıydı. Yakın gelecekte sensör teknolojilerinde ortaya çıkabilecek kırılmalar ve değişimler katılımcıların büyük ilgisi ile karşılaşırken, yeni ölçüm teknolojilerinin büyük ilgi uyandırdığı görüldü. Gerek katılımcılar, gerekse ziyaretçiler fuardan memnun bir şekilde ayrıldılar” diye konuştular.

Bayraktar: “İhracatımızı hızla artıracağız"

IDEA4T ve ana kuruluş EMTEST’IN Genel Müdürü Volkan Bayraktar ise, fuar katılımlarıyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’nin özgün teknolojik katma değeri yüksek teknoloji üretimine çok fazla ihtiyacı olduğu bu dönemde, IDEA4T markası ile Türkiye’yi yüksek teknoloji ürün geliştirme alanında dünya fuarlarında temsil etmek gurur verici. Geçen yıl Pakistan ordusuna motor test sitemleri temin ederek attığımız adımla, yurtdışına teknolojik ürün ihracatımızı hızla büyütmeyi arzu ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda Sensor+test 2018 Fuarı’na katılarak çok yerinde bir karar verdiğimizi gördük. Bir süredir çeşitli ülkelere distribütörlük vermek istiyorduk; bu konuda fuarda umut vaad eden görüşmeler yaptık. Uzmanlaştığımız, yüksek teknolojili Ar-ge ve üretim test sistemleri geliştirme konusunda Türk savunma ve otomotiv sanayisine önemli bir hizmet sunduğumuzu düşünüyorum. Özellikle yerli sanayinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayarak; denk veya daha iyi kalitede yüksek teknolojinin yurtiçinde bizden temin edilebilmesini ve bu şekilde Türk ekonomisine katkıda bulunmayı misyon ediniyoruz.”

Volkan Bayraktar, “IDEA4T markası ile Türkiye’yi yüksek teknoloji ürün geliştirme alanında dünya fuarlarında temsil etmek gurur verici” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.