Abb’nin GE Industrial Solutions’ı satın alma işlemi tamamlandı

ABB, Ge'nin global elektrifikasyon çözümleri işletmesi olan GE Industrial Solutions'ı satın alma işleminin tamamlandığını kamuoyuna duyurdu.

Makina Magazin - - FİRMA HABERLERİ -

ABB, 30 Haziran 2018 tarihinde Ge'nin global elektrifikasyon çözümleri işletmesi olan GE Industrial Solutions'ı (GEIS) alma işlemini tamamladığını açıkladı. Söz konusu satın alma işlemi 25 Eylül 2017 tarihinde kamuyona duyurulmuştu.

2.6 milyar dolarlık işlem, ABB için önemli bir potansiyel sunuyor. Buna; Abb'nin dijital çözümü ABB Abilitytm ile GEIS’IN kapsamlı sisteminin birleştirilmesinden elde edilecek büyüme fırsatları da dâhil. ABB, beşinci yıl itibariyle yılık maliyetlerde yaklaşık 200 milyon dolarlık bir tasarruf elde edilmesini bekliyor. Bu, GEIS'IN aynı performans seviyesine getirilmesinde de önemli bir rol oynayacak.

Spiesshofer: “Büyük memnuniyet duyuyoruz”

GE Industrial Solutions'ı Abb'nin bünyesine katmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını aktaran ABB CEO'SU Ulrich Spiesshofer, “Bu birleşim, Abb'nin elektrifikasyon alanındaki dünya lideri konumunu güçlendirirken; özellikle de Kuzey Amerika gibi önemli pazarlardaki büyümemizi ve rekabet gücümüzü de artırıyor. Thomas Edison'un ilk kuruluşlarından biri olan GEIS, elektrifikasyonun beşiği konumunda. Artık Abb'nin bünyesinde olan GEIS'IN mirasını koruyacak ve yaşatacağız."

GEIS’IN, ‘Elektrifikasyon Ürünleri Endüstriyel Çözümleri (EPIS)’ adı altında yeni bir iş birimi olarak, EÜ Başkanı Tarak Mehta liderliğindeki ABB Elektrifikasyon Ürünleri (EP) Bölümü’ne entegre edileceğini aktaran yetkililer, “Önceden GE Industrial Solutions'ın Başkanlığı’nı ve Ceo'luğunu yapan Stephanie Mains, bu yeni iş birimine Genel Müdür olarak öncülük edecek. Alım işleminin bir parçası olarak ABB, GE ile uzun vadeli stratejik bir tedarik ilişkisi kurdu. Böylelikle, ABB portföyündeki ürün ve çözümlerin Ge'ye tedariki mümkün olacak. Bunun yanında, GE markasının kullanımına yönelik uzun vadeli bir hak da alım işleminin kapsamında bulunuyor” diye konuştular.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.