ZEISS Hakkında

Makina Magazin - - ADVERTORIAL -

Firmamız

ZEISS, optik ve optoelektronik alanlarında faaliyet gösteren uluslararası, öncü bir teknoloji șirketidir. Ölçüm teknolojileri, mikroskoplar, medikal teknoloji, gözlük camları, kamera ve sinema lensleri, dürbünler ve yarı iletken üretim ekipmanlarını geliștiren, üreten ve dağıtımını sağlayan ZEISS Grubu, dört segmentten olușmaktadır. Bunlar; Araștırma & Kalite Teknolojisi, Medikal Teknoloji, Göz Sağlığı/tüketici Optiği ve Yarı iletken Üretim Teknolojileridir. Firmamız, küresel olarak 40’tan fazla ülkede, 50’den fazla satıș ve servis lokasyonuyla hizmet vermektedir. 30’u așkın üretim tesisine ve 25 Arge merkezine sahiptir.

2016/17 mali yılında șirketimizin cirosu yaklașık olarak 5.3 milyar euro, çalıșan sayısı ise 25.000’in üzerinde olarak kaydedilmiștir. 1846 yılında Jena’da kurulan ZEISS’ıN merkezi Oberkochen, Almanya’da bulunmaktadır. Carl Zeiss AG stratejik yönetim șirketi olarak ZEISS Grubunu yönetmektedir ve Carl Zeiss Vakfı’na (Carl Zeiss Stiftung) aittir.

Endüstriyel Metroloji

Endüstriyel Metroloji iș grubu çok boyutlu ölçümleme çözümlerinde lider üreticidir. Koordinat ölçüm makinaları, optik ve multi sensör sistemlerin yanı sıra otomotiv, havacılık, makine mühendisliği, plastik ve medikal teknoloji endüstrisi için metroloji yazılımlarınıda içeren çözümler sunmaktadır. Endüstriyel Metroloji iș grubu ek olarak, tüm dünyada müșterilerine Metroloji Merkezlerinde hizmet vermektedir. Böylelikle en hızlı ve müșterilere en yakın çözümü bu merkezlerde sağlamaktadır. Yaklașık 6.100 çalıșanı bulunan Endüstriyel Metroloji iș grubunun merkezi de Oberkochen, Almanya’da yer almaktadır.

ZEISS Türkiye

Türkiye’deki faaliyetlerini 2008 yılına kadar distribütörler aracılığı ile sürdüren firmamız, bu tarihten sonra yerel kurumsallașma sürecini tamamlayarak, ZEISS Türkiye olarak hizmet vermeye bașlamıștır. Dünya standartlarında kaliteli hizmet anlayıșını, kurumsal kimliğiyle sunma hedefi tașıyan bu yapılanma neticesinde; gerek ürünlerimizin pazarda mevcudiyeti, gerekse hizmetlerimizin iș ortaklarımıza ve müșterilerimize en iyi șekilde ulaștırılması için sürekli çaba göstermekteyiz.

ZEISS Endüstriyel Metroloji olarak ürün gamımız kısaca; köprü tipi Cmm’ler (Contura, Accura, Micura, Prismo, Xenos); imalat Cmm’leri (Duramax, Gagemax, Centermax); orta ve büyük boyuttaki parçalar için Cmm’ler (MMZ M, MMZ T, MMZ E, MMZ G); optik ölçüm teknolojisi içeren cihazlar (O-select, O-inspect); yatay kollu Cmm’ler (Carmet, Pro), Ct/bilgisayarlı tomografi cihazları (Metrotom 800, Metrotom 1500, Volumax) șeklinde özetlenebilir. Ayrıca, otomotiv, havacılık, kalıp üretimi, dö-kümhaneler gibi bir çok sektörün özel ihtiyaçlarına yönelik 3D optik ve lazerle tarama çözümleri (Comet, T-scan) ZEISS Türkiye bünyesinde yer almaktadır.

Nisan 2017’de, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde açılıșını gerçekleștirdiğimiz ZEISS Bursa Metroloji Merkezi; metroloji alanında sağladığı eğitim, projelendirme ve ölçüm hizmetleri ile, üretimde kalite ve katma değere önem veren tüm sektörlere yönelik olarak hizmet sunmaktadır. ZEISS Endüstriyel Metroloji ürün grubu tanıtımı bașta olmak üzere; Aukom eğitimleri, kullanıcı ve/veya müșteri yazılım eğitim ve tanıtımları; probe, fikstür gibi ürünler hakkında bilgilendirme ve destek; Endüstri 4.0 kapsamında metroloji, SPC, dișli ölçüm metodları vb. hakkında seminerler ve parça ölçüm, anahtar teslimi ölçüm/projelendirme hizmetleri, merkezimizin ana faaliyetlerini olușturmaktadır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.