Gündem

Koç Üniversitesi’nin E. Tümamiral Cem Gürdeniz yönetiminde Türk Denizcilik Gücü’nün gelişmesine akademik katkı sağlamak için kurduğu; Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) 4 Aralık 2015 günü Rahmi Koç Müzesi’nde yapılan bir törenle çalışmalarına b

Naviga - - Navİgasyon -

En büyük denizcilik forumu “Vira bismillah” dedi

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç ve Rektör Prof. Umran İnan'ın 4 Aralık'taki açılış törenine bizzat katıldığı KÜDENFOR'DA yönetim kurulu ve danışma kurulu üyesi olarak asker, bürokrat ve sivil pek çok denizcilik otoritesi var.

Forumun kurucu direktörlüğünü E. Tümamiral Cem Gürdeniz yapıyor. Şimdiye kadar Türk Denizcilik Gücü'nün güçlenmesi için yaptığı hizmetlerle tanınan Gürdeniz'in foruma bizzat davet ettiği yönetim ve danışma kurulu üyeleri ülkemiz denizciliğinin kalkınmasına katkı için emek verecek.

Gürdeniz yaptığı açılış konuşmasında forumun amaçlanan faaliyetlerini şöyle açıkladı:

“Disiplinler arası bir yaklaşımla denizcilik gücü konusunda bilimsel yöntemlerle araştırmalar yapmak ve öğretmek. Temel alanlarda hedef, politika ve strateji belirlenmesine ve böylece halkın ve devletin denizcileşmesine katkı sağlamak. Bu konularda araştırmalar yapmak ve politika, stateji ve doktrin üretmek; kültürel ve psikososyal alanda denizciliğin tanıtılması ve yaygınlaştırılması için projeler geliştirmek.

Forum denizcilik gücü konusunda Türkçe ve yabancı dillerde yayınlar yapıp, internet sitesi işletecek ve bu tür çalışmalara katkıda da bulunacak.

Toplantıya yönetim kurulu üyesi olarak Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, Amiral Kadir Sağdıç, Kaptan Levent Akson, Doç. Dr Alkan Kabakçıoğlu ve Y. Doç. Ayşegül Buğra katıldı.

Danışma kurulunda ise asker, akademisyen, diplomat ve deniz sektörünün seçkin isimlerinin yanı sıra amatör denizciliğin pek çok tanınmış kişisi de yer alıyor. Teoman Arsay, Osman Atasoy, Işık Aylan, Edhem Dirvana, Rıfat Edin, Osman Erkurt, Tanju Kalaycıoğlu, Halidun Karagöz, Cem Kozlu ve Turgay Noyan bunlardan bazıları…

Prof. Umran İnan

E. Tümamiral Cem Gürdeniz, Rahmi M. Koç, Prof. Umran İnan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.