Tanıtım-volvo S90

Volvo Cars uzun zamandır beklenen S90 ile ‘premium sedan’ sınıfındaki iddiasını artırıyor. Detroit’te, Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki (NAIAS) tanıtımdan önce Volvo S90 ile tanışmak ister misiniz?

Naviga - - Navİgasyon -

Gözlerimiz yollarda

SUV ve station modelleri ile tanınan İsveçli otomobil üreticisi Volvo Cars, şimdi de üst düzey sedanı Volvo S90 ile gövde gösterisine hazır. Volvo S90, Volvo Cars tarafından ileriye yönelik atılmış önemli bir adımı temsil ediyor. En son güvenlik teknolojilerinden, bulut tabanlı uygulama ve hizmetlere kadar, birçok yeni teknolojiye sahip olan model, İsveç markasının devam eden değişim sürecinin bir diğer kanıtı.

Volvo S90, aynı zamanda temiz ve güçlü T8 Twin Engine plug-in-hybrid motorla da sunulacak. Geniş sedan sınıfındaki en lüks iç tasarım ve internet tabanlı eğlencebilgi sistemleriyle donatılmış model, tüm Volvo'larda olduğu gibi teknolojisiyle de kendine hayran bırakıyor.

Volvo S90, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety (şehirde güvenlik) sistemine dahil ediyor. Bu teknoloji gece-gündüz; sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor. Volvo S90'da ayrıca, Volvo Cars'ın geçen günlerde gerçekleştirdiği bir yatırım olan ileri şasi simulatöründen de yararlanıldı.

Yaratıcıları ne diyor?

Volvo Car Group Başkanı ve CEO'SU Hakan Samuelsson konuyla ilgili konuşmasında “Xc90'ın lansmanı ile niyetimizi açıkça belli ettik. Açıklıkla ve kararlılıkla bu oyunda yer alıyoruz. Son beş yılda gerçekleştirdiğimiz 11 milyar dolarlık yatırım ile Volvo Cars'ı yalnızca yeniden hayal etmedik, aynı zamanda güç kazanan ve amacına uygun bir Volvo Cars markası yaratma sözümüzü de yerine getiriyoruz” dedi.

Herkese göre farklı özellikleri ön plana çıksa da yeni Volvo S90'ın özel olduğu tartışılmaz. Volvo Cars bu modelle premium sedan segmentinde yerini yeniden tanımlayacak.

www.volvocars.com.tr

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.