Kiralama

Bavaria Yachts ve dünyanın en büyük kiralama sistemlerinden biri olan Yachtbooker’ın beraber düzenlediği Charterexpo, Berlin’de 23-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yat kiralama sektörünün kalbinin attığı fuar, önemli bir işbirliğine de ev sah

Naviga - - Navİgasyon -

Charter şemsiyesi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Charterexpo, Berlin'de kiralık yat sektöründe faaliyet gösteren girişimcileri, acenteleri ve yatırımcıları bir araya getirdi. ‘Her yıl daha fazla katılımcı, daha fazla ziyaretçi, daha fazla toplantı ve daha fazla anlaşma' sloganıyla yola çıkan fuar, üç günde 2016 charter sezonunun rotasını belirledi. Bavaria Yachts ve dünyanın en büyük kiralama sistemlerinden biri olan Yachtbooker'ın beraber düzenlediği Charterexpo, aynı zamanda yeni oluşumların ve işbirliklerinin tohumlarının atılmasına vesile oldu.

Güçler birleşti

Bavaria Yachts'ın Türkiye temsilcisi Gena Yacht&charter, Pitter Yachtcharter ile güçlerini birleştirdi ve Nautic Alliance ismi ile ilk kez bu fuarda ortak stantta hizmetlerini sergiledi.

Yat kiralama sektöründe uzman ve güvenilir şirketlerin bir şemsiye altında yer aldığı Nautic Alliance'ın hedefi: “Farklı ülkelerde yat kiralama hizmeti sunan şirketleri bir şemsiye altında toplamak, iş tecrübelerini birbirleriyle paylaşmak, pazarlama birlikteliği yapmak, fuarlara iştirak, hizmet kalite standardını ortak sistem aracılığı ile denetlemek, son tüketici ve bu yatları pazarlayan acentelere daha kaliteli hizmet sunabilmek” olarak açıklandı.

Gena Yatçılık, kurucu üyelerinin mevcut tekneleri ile 300 teknelik bir filoya sahip yeni platformun, Almanca konuşan ülkelerin basın kuruluşlarının büyük ilgisini topladığını ifade ederken; İngiltere, Yunanistan ve İsveç olmak üzere birçok ülkeden üyelik başvurusu yapılmasının da sistemin ne kadar ilgi gördüğünün bir kanıtı olarak düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Platformun aldığı karara göre başlangıçta işbirliği içindeki firmalar kendi firma isimleri ile faaliyet verecek; örneğin Gena Yacht Charter Member of Nautic Alliance veya Pitter Yachting Member of Nautic Alliance olarak tanıtılacak. Daha sonra Nautic Alliance Türkiye, Nautic Alliance Hırvatistan, Nautic Alliance Yunanistan gibi ülke temsilciliği şeklinde adlandırılacak.

Pazarlama stratejisi, çok kanallı dağıtım modeli ve yat alımlarıyla gücünü gösterecek olan Nautic Alliance'a üye olabilmek için yüksek kalite standartları, en iyi danışma, en iyi servis, en iyi düzeyde güvenlik, charter müşterileri ve acenteler için en güncel rezervasyon programı gibi ölçütler aranıyor. Platformun takviminde Londra, Düsseldorf, İstanbul ve Tulin fuarları var. http://nauticalliance.com

Nautic Alliance standı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.