Tanıtım

Saf güzellik

Naviga - - Navİgasyon - YAZI: DENİZ BORA

28-38 metre arasında planing, yarıdeplasman yat üretiminde uzmanlaşan Ferretti Custom Line’ın yeni modeli 108, Ferretti ekibi ve Zuccon International Project’in ortak çalışmasıyla yaratıldı. Keskin ve sportif hatlarının yanı sıra geniş camları ile tarz yaratan tekne, iç mekanda şık bir tasarım anlayışına sahip. Yumuşak deriler, kaliteli ahşaplar, mermerlerin kullanımı dikkat çekici.

Ferretti Group patentli Dual Mode Transom, tekneye ilk adımda, yüzme platformunda kendini gösteriyor. Bu sistem, garaj kapısı yukarı doğru açılırken alt platformun suya indirilmesiyle botun yata alınmasını sağlıyor. 5 metrelik bot ve jet-ski’yi saklayan garajın kapısı, üst kapağın da aynı seviyeye indirilmesiyle 15 metrekarelik bir plaja dönüşüyor.

Ferretti Custom Line Navetta 28 ve Pershing 70 gibi yeni modellerde bulunan VOTIS Dokunmatik Eğlence Sistemi, Custom Line 108’in de önemli özelliklerinden. VOTIS ile tüm eğlence sistemi ipad’den kontrol ediliyor, yat sahibine ait diğer cihazlar sisteme entegre hale getirilebiliyor. Bir kamarada internette gezinilirken diğerinde müzik dinlenebiliyor, bir başkasında film izleniyor. Ya da aynı içerik her yerde işletilebiliyor…

36 metrekarelik flybridge’te; hardtop’la kapanan yemek bölümü, lavabo, soğutucu, buz yapıcılı bir bar ve bağımsız mobilyalar yer alıyor. Ancak burası tamamıyla tekne sahibinin isteğine göre düzenlenebiliyor. Flybridge’in baş tarafında muhteşem görüş açısıyla donanımlı kaptan köşkü bulunuyor. Buradaki masa ve koltuk, kaptanın sohbetini ve engin manzarayı kaçırmak istemeyenler için.

Kokpit ise flybridge’ten rol çalabilecek kadar keyifli. Koltuğa dönüşebilen geniş güneşlenme alanının sırtlığı iki yöne

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.