Derin buluşma

Türk Balıkadamlar Kulübü’nün düzenlediği ve dünyanın en önemli sualtı görüntüleme uzmanlarının takip ettiği 16. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali ile 23. Yaşayan Marmara Sualtı Fotoğraf ve Video Yarışması bir yılı daha geride bıraktı. Yoğu

Naviga - - Pruva -

Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali, 1-4 Eylül tarihleri arasında çeşitli ülkelerinden 43 fotoğraf sanatçısı ve 485 eserin katılımıyla gerçekleştirildi. Türk Balıkadamlar Kulübü Caddebostan Sahil Tesisleri’ndeki etkinlik kapsamında aynı zamanda 23. Yaşayan Marmara Sualtı Fotoğraf ve Video Yarışması yapıldı. Prens Adaları çevresinde 13 yarışmacının katıldığı sosyal sorumluluk projesi çevre kirliliği ve çevreye olan farkındalığı artırmayı amaçlıyordu.

Festival her yıl sualtına emeği geçen, çevreye duyarlı ve bu konuda önderlik eden bir isme ithaf ediliyor; bu yıl da etkinlik denizlere verdiği destek sebebiyle Mustafa V. Koç ismiyle anıldı.

Dört gün boyunca fotoğraf sergileri, film gösterimleri, atölye çalışmaları, seminer, söyleşilerle zenginleşen festival sualtı dünyasını bir araya getirdi. Yedi fotoğraf sanatçısının karma sergisinin dışında ‘Kadın Gözüyle Sualtı’ sergisi de izleyiciler tarafından en çok ilgi

gösterilenler arasında yer aldı. Festivalin bu yılki destekçileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Enerjisa ve ÇIMSA oldu.

Festival sonuçları Makro

1. Massimo Giorgetta 2. Roberto Erta 3. Marchione Giacomo Juri Özel Ödülü: Giacomo Giovanni

Siyah Beyaz 1. Nicolas Samaras 2. Xavier Mas 3. Giacomo Giovanni

Organizasyon Komitesi Özel Ödülü:

Beth Watson

Tematik

1. Plamena Mileva 2. Marchione Giacomo 3. Lorenzo Terraneo

Organizasyon Komitesi Özel Ödülü:

Bülent Şelli

Recep Dönmez Türkiye Suları

1. Bülent Şelli 2. Alp Baranok 3. Osman Temizel

Organizasyon Komitesi Özel Ödülü:

Ufuk Dönmez

Uluslararası Marmara Fotoğraf Tematik Birincisi Plamena Mileva

Recep Dönmez Türkiye Suları Birincisi Bülent Şelli

Uluslararası Marmara Fotoğraf Makro Birincisi Massimo Giorgetta

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.