Balık sevdalıları Bodrum’daydı

Bu yıl ilki gerçekleştirilen MOST Bodrum Balık Turnuvası, sportif balıkçılık tutkunlarını bir araya getirdi. Üç gün süren mücadeleye katılan balıkçılar yine en büyüğün peşindeydi.

Naviga - - Sportİf Balikçilik -

MOST Bodrum Balık Turnuvası’nın birincisi 15-18 Eylül tarihleri arasında Palmarina Bodrum ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sportif balıkçıların Güllük Körfezi’nde balık peşine düştüğü turnuvaya Volvo, Yamaha ve Palmarina Bodrum destek verdi. Naviga’nın da basın sponsoru olduğu MOST Bodrum Turnuvası’na Rıza Kutlu Işık, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, Levent Kıroğlu, Alp Kırşan, Engin Altan Düzyatan, Metin Uzelli, Çağdaş Çağlar, Mekin Gözen, Necmettin Yay, Erim Bener, Mehmet Eskihancılar gibi birçok isim katıldı.

Turizm, ekonomi ve çevreye büyük katkıları bulunan sportif balıkçılığı desteklemek, gerek katılımcılar gerek ulusal ve sosyal medya aracılığıyla doğa, çevre bilinci ve farkındalık yaratarak sürdürülebilir balıkçılık ve sürdürülebilir çevre ile turizm endüstrisinin geleceğini korumak amacıyla düzenlenen turnuva bu yıl ilk kez gerçekleştirilmesine rağmen büyük ilgi gördü. Katılımcılar üç gün boyunca 100.000 TL değerindeki hediye ve nakit çekleri kazanmak, daha da önemlisi balıkları (yakala bırak sistemi ile) oltaya alabilmek için açık denizde mücadele ettiler.

Heyecan dolu mücadelenin sonunda Osman Kandemir Özel Ödülü’nü turnuva boyunca gösterdikleri centilmenlik, katılımcılara verdikleri destek ve performans sebebiyle Hasan Gümüşkesen, Sinan Kosif, Rıfat Perahya, İsmail Öksüzoğlu, Sertaç Saygan, Mehmet Mutlu ve Umut Özkanca’dan oluşan Cano1 (Mercan Yat Bonito 32) ekibi aldı.

Yakaladıkları ve denize geri bıraktıkları dört balıkla, sportif balıkçılığın en önemli kategori ödüllerinden ‘Yakala ve Bırak’ (Catch&release) ödülünü ise Zetu (Northstar 220 CC) teknesiyle turnuvaya katılan Faber Mermer, Ahmet Turan, Yasin Cinkaya, Ahmet Adalı, Sertan Bayar aldılar. Ekibe ödüllerini turnuvanın sponsorlarından TAV Holding adına Sermet Severöz takdim etti.

Turnuvanın Tango Palmarina’da gerçekleştirilen gala yemeğinde katılımcılar Monte Carlo’dan gelen Samsha Band’in konseri eşliğinde eğlendiler.

www.mostbodrum.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.