Sirena gaza bastı

Bursa’daki 167 bin metrekarelik tersanesinde bugüne kadar 250 motoryat ve 100 yelkenli inşa eden Sirena Marine artık kendini dünyaya kabul ettirmiş bir üretici. Son dönemde ağırlığı yelkenli teknelere verse de Sirena markasını taşıyan motoryatlar için çal

Naviga - - Yenİ Tekne -

Kıraça Holding tarafından kurulan Sirena Marine’in Azimut-benetti Group markalı motoryatları Türkiye’deki tersanesinde inşa etmeye başlaması o dönemde önemli bir gelişme olarak tüm dünya basınında yer bulmuştu. 20082013 yılları arasında devam eden üretim firmaya motoryat konusunda ciddi bir tecrübe kazandırdı. Bu tecrübeden aldığı güçle Sirena Marine, Azuree ve Euphoria serilerine bir de motoryat markası eklemeye karar verdi. İki modelle başlayan girişim, yarı-deplasman sınıfında oyunun kurallarını değiştireceğe benzer. 56 feet’ten başlayan motoryatlarda imzası olan isimler projenin iddiasını kanıtlar nitelikte; mimar Frers Naval Architecture&engineering, dış tasarım ve mühendislik Spadolini Design Studio. Motoryatların tasarımında öne çıkanlar uzun seyirlere uygun yakıt ve su kapasitesi, yakıt tasarrufu ve zor şartlarda yüksek performans gösterecek güçlü motorlar olarak sıralanıyor...

Tanıştıralım Sirena 64 ve Sirena 56

Sirena 64’ü firmanın açıkladığı rakamlarla özetlemek gerekirse; 27 knot’a ulaşan azami hız, 38 metrekare flflybridge, 52 metrekare ana bölüm, 24 metrekare ana kamara ve 12-16 knot hızda rakiplerine göre %30 daha az yakıt tüketimini sayabiliriz.

Ferah alanlar, geniş camların yarattığı ışıl ışıl mekanlar, jakuzi seçeneği gibi özellikler de dikkat çekici. Bu model için belirlenen suya iniş tarihi 2017 Düsseldorf Boat Show.

İkinci model Sirena 56 dışarıda ve içeride sunduğu genişliğin yanı sıra tıpkı ablasında olduğu gibi güç, güvenlik ve performans kavramlarını vurgulayan bir proje. Bu modelin de 2017 Miami International Boat Show’da denize kavuşması hedeflfleniyor.

Ödül İngiltere’den

Sirena Marine’in yeni model heyecanına bir de ödül eklendi. Azuree serisinin en yeni modeli Azuree 41 Southampton Boat Show’da Sailing Today dergisinin düzenlediği ödül töreninde performance cruiser kategorisinde en iyi tekne seçildi. Cannes Boat Show’da dünyaya tanıtılan model modern çizgileri, konfor ve hız ile harmanlayan bir tasarım olarak tanıtılıyor.

www.sirenamarine. com.tr

Sirena 56 Sirena 64

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.