Başlar Hayat 40’ta

Bavaria’nın aynı boydaki iki yeni modeli E40 ve R40, taşıdıkları ortak kimliğe rağmen oldukça farklı iki denizci. Biri hız, denge ve kişiye özel seçenekleri, diğeri doğaya uyum, ortak yaşam ve tasarrufu ön plana alan bir bakış açısını benimsiyor.

Naviga - - Tanitim -

Aynı markanın, aynı boyda iki modelinin dünya prömiyerini yapması pek sık rastlanan bir durum değil ama Bavaria E40 ve R40 ile 40 feet sınıfında adından çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Adını revolution (devrim) kelimesinden alan R40, hayallerinizi süsleyen konfor ve hızı bir araya getirmek için tasarlandı. Derin V gövdeye eşlik eden yeni nesil trim sistemi rahat seyir keyfi sunuyor. Volvo Penta D6-370 iki motor ile 35 knot hıza sahip modelin flybridge ve coupe versiyonu bulunuyor. Büyük camlar dümencinin ve konukların görüşünü rahatlatmanın yanı sıra teknenin salon bölümünde aydınlık bir ortam yaratıyor. Dümen mahallindeki üç koltuğun arkasında oturma grubu ve masası ile iskele tara a mutfak yer alıyor. Salon ve kokpit alanı istenirse kapıyla birbirinden ayrılabiliyor.

Tekne sahibine sunulan seçenekler arasında baş taraf için güneşlenme minderleri, entegre bimini, kokpit buzdolabı ya da buz yapıcısı, kıçta mini kuzinenin yer aldığı uzun bir liste var.

Teknenin en dikkat çekici özelliklerinden biri kuşkusuz tam enini kaplayan ana kamarası. Baş tara aki misafir kamarası da çi kişilik ya da iki tek kişilik yatak ile tercih edilebiliyor. Her iki kamaranın da ayrı duş bölmesi olan porselen lavabolu banyosu ve bol bol depolama alanı mevcut.

Flybridge versiyonunun teknik özellikleri Tam boy: 12,65 metre En: 3,99 metre Ağırlık: 9.600 kilogram Yakıt kapasitesi: 900 litre Su kapasitesi: 348 litre Fiyat: 317.100 euro

Yelkenli tekne gövdesine benzer çizgiler taşıyan E40 ise daha ‘sakin’ tempolu bir deniz yaşamı arayanların teknesi. Sektörü yakından takip edenler Bavaria’nın DA10 projesini hatırlayacaktır; işte o tasarım ekonomi ve ekoloji kelimelerinden aldığı ilhamla E40 adıyla gerçeğe dönüştü. Boydaşı gibi bu model de hem flybridge hem coupe versiyonu ile farklı zevklere hitap ediyor. Yarı deplasman teknenin 75 ila 300 HP arasında değişen motor ve iki ya da üç kamaralı yerleşim planı seçenekleri bulunuyor. Yükseltilmiş kıç kokpit bir geniş ana kamara ya da iki misafir kamarası için gereken mekanı sunuyor.

Teknenin iç mekanını benzerlerinden ayıran en önemli özelliği salonun merkezinde yer alan dümen konsolu. Tekneyi kullananın da ortamın içinde kalmasını sağlayan bu özellik sayesinde yemek-oturma alanı ile mutfak denize nazır konumlandırılabilmiş.

Ana kamara geniş heç ve camlar ile aydınlık, bol depolama alanı ile kullanışlı. Kendine ait banyosunda ayrı duş bölmesi de düşünülmüş.

Hızdan ziyade ekonomi, güvenlik, konfor ve doğaya uyuma öncelik veren Bavaria E40 hibrit tahrik sistemiyle yakıt tasarrufunda da iddialı.

Flybridge versiyonunun teknik özellikleri Tam boy: 12,29 metre En: 4,2 metre Ağırlık: 11.500 kilogram Yakıt kapasitesi: 270 litre Su kapasitesi: 420 litre Fiyat:

www.bavariamotoryat.com/tr

213.000 euro

Bavaria R40 Bavaria E40

R40

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.