Jet bota bakmayı biliyor musunuz?

Bir jet bota sahipseniz, kullanma kılavuzunda yazanları okuyup uyguladığınıza emin olun. Zira ona iyi bakmazsanız, sizi yarı yolda bırakmasına şaşırmamalısınız. Lütfen bu yazıyı iyi okuyun ve uygulayın.

Naviga - - Bakim -

3. Soğutma sisteminin temizlenmesi için motoru rölantide yaklaşık 1 dakika boyunca çalıştırın. 4. Su kaynağını kapatın. 5. Suyun tamamen soğutma sisteminden çıkması için motoru 10 saniye kadar çalıştırmaya devam edin, daha sonra motoru kapatın. Hortum ara parçasını (konnektör), tatlı su girişinden sökün.

6. Jet botun sintinesini kontrol edin ve herhangi bir su birikintisi varsa kurulayın. Tabanda bulunan tahliye tapalarını çıkarın.

Servis

Bot kullanıma başlandıktan sonra ilk bakımın 12. saatte yapılması gerekiyor. Bir sonraki bakım önceliğe göre 60 saatte bir ya da yıllık olarak yapılmalı.

Yağ kontrolü

Motor soğukken yağ çubuğundaki seviye düşük göründüğü için yağ eklemek sıklıkla yapılan hatalardan biridir. Motor yağının seviyesi ancak motor çalışma sıcaklığındayken doğru olarak ölçülebilir. Yağ kontrolü denizdeyken ya da tatlı su yıkama işlemi sonrasında karada da yapılabilir.

Yanaşmalarda motoru durdurma

Williams jet botların turbo modellerinin kullanımında en sık yapılan hatalardan bir diğeri de yanaşma/ yaklaşma esnasında aniden motoru stop ettirmektir. Bu durum turbonun kullanım ömrünü kısaltır. Bunun yerine yanaşma/yaklaşma esnasında önce sürati düşürüp bot yavaşladıktan sonra motoru rölantide kısa bir süre çalıştırıp ondan sonra stop ettirmek en doğru kullanım şeklidir.

Mare Yatçılık

Bodrum Turgutreis’te bu çalışmayı birlikte hazırladığımız Mare Yatçılık, Williams Jet Tenders ağırlıklı olmak üzere farklı konularda hizmet veriyor. Williams Jet Tenders satışı ve yabancı bayraklı yatlara transit şartları ile teslimatı, düzenli ve koruyucu bakımlar, mekanik ve elektrik servisleri, detaylı arıza tespiti ve raporlanması, üretici garantisi kapsamında değerlendirilen servisler, transfer ve saklama, servis ve kışlama Mare Yatçılık’ın faaliyet konuları arasında yer alıyor. info@mareyachting. com (252) 382 8931(530) 665 75 54

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.