Yarış-rixos Sailing Cup

Taze nefes

Naviga - - Navİgasyon -

Bu yıl ilk kez 6-9 Ekim tarihleri arasında ‘dostluk kazansın’ sloganıyla düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek 2016, 15 tekne ve 130 yelkenciyi ağırladı. Rixos Premium Göcek Suites&villas ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonun sponsorluğunu Lexus, Godiva ve Marintürk üstlendi.

Etkinlik 6 Ekim’de gerçekleşen açılış partisiyle başladı. Yarışlar üç gün boyunca Göcek’in keyifli rüzgârlarında gerçekleşti, ekipler birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Üç günün sonunda Rixos Sailing Cup’ta IRC kategorisinin birincisi Clavella isimli tekne ile Leo Koff ve ekibi olurken, Freshmen 1’de Jarramas isimli tekne ile Erol Toprak ve ekibi; Freshmen 2 kategorisinde ise Kerem Can isimli tekne ile Bülent İnce ve ekibi birinci oldu.

Rixos Sailing Cup, birbirinden çekişmeli yarışların ve her akşam cazdan rock’a kadar birbirinden renkli konserlerin ardından 9 Ekim’de yapılan ödül töreni ve kapanış partisiyle birlikte sona erdi. Ödül törenini yazarımız Gökhan Abur’un da aralarında bulunduğu Kargalar Kafeste isimli grup renklendirdi.

Rixos Sailing Cup Göcek 2016’nın çok heyecanlı bir yarışa ev sahipliği yaptığını belirten Rixos Premium Göcek Suites&villas Genel Müdürü Burç Özarutan şunları söyledi:

“Spora destek olmak şirket politikalarımızın en önemli maddeleri arasında bulunuyor. Bugüne dek pek çok sportif organizasyon düzenledik ve bu etkinliklere sponsor olarak destek verdik. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Rixos Sailing Cup Göcek 2016 ise, gerçekten çok emek vererek ve keyifle gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik oldu. Önümüzdeki yıllarda da Rixos Sailing Cup’ı geleneksel olarak devam ettirmek için şimdiden hazırlıklara başladık” dedi.

Rixos Sailing Cup’ın, her yıl ekim ayının ilk ha asında Türkiye Yelken Federasyonu’nun yarış takviminde yer alması planlanıyor.

www.rixossailingcup.com

Sibel Tüzün

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.