Gündem

Daha ileriye, daha hızlı

Naviga - - Navİgasyon -

2010 yılında ABD’DE kurulan Seven Marine, 557 ve 627 HP aralığında yüksek performanslı benzinli dıştan takma motorlar üretiyor. Dıştan takma motorlar için çok yüksek beygir gücü sunması sayesinde firma, büyük motoryatların taleplerine cevap veriyor. Seven Marine’in V8 motorları otomotiv kalitesi ve teknolojisini denize taşıyor. Motorlar daha yüksek performans için tatlı su soğutma sistemi, yüksek dayanıklılık, korozyon koruması ve turbo kompresörle donatılmış.

110 yıllık deneyimiyle motor ve tahrik sistemlerinde sektör liderlerinden olan Volvo Penta, tekne dünyasını tümden değiştiren birçok yeniliğe de imza atmış bir marka. Volvo Penta’nın ‘tekne kullanmak kolay, eğlenceli ve keyifli olmalı’ felsefesi bu yeniliklerin ardındaki itici güç.

Volvo Penta’nın deneyimi ve Seven Marine’in genç fikirleri, yapılan anlaşma çerçevesinde artık bir çatı altında toplanıyor. Motor dünyasında şaşırtacak gelişmelerin habercisi olan konuyla ilgili açıklama yapan Volvo Penta’nın başkanı Björn Ingemanson “Seven Marine ile müşterilerimize daha geniş bir ürün gamı sunacak ve dıştan takma endüstrisinin geleceğini şekillendirecek yatırımlar yapacağız” dedi.

Volvo Penta Amerika’nın başkanı Ron Huibers’a göre iki yenilikçi firmanın güçlerini birleştirmesi benzinli motor sınıfında rakipsiz bir güç anlamına geliyor: “Sadece pazara inanılmaz çekici bir dıştan takma alternatifi sunmakla kalmıyor aynı zamanda birinci sınıf servis kalitemizi daha geniş bir müşteri ağının hizmetine sunuyoruz.”

Volvo Penta’nın benzinli stern drive modelleri ve Seven Marine’in dıştan takma modellerinde otomotiv teknolojisini kullanmak iki firmanın ortak paydasını oluşturuyor. ABD’LI üreticinin yeni teknik ve tasarımlara olan yaklaşımı İsveç sularında etkili olmuş gibi görünüyor. Anlaşma sonucunda Volvo Penta Amerika’nın başındaki Ron Huibers, Seven Marine Yönetim Kurulu’nun başkanı olurken, Rick Davis Seven Marine’de başkanlık ve Ceo’luk unvanlarını koruyacak. Markalarının mevcut girişimci ruhunu koruyarak daha geniş ve uluslararası bir organizasyonun parçası olmasında duyduğu heyecanı dile getiren Rick Davis şöyle devam etti; “Genç bir firma olarak dıştan takma motorda devrim yapmak için çalıştık. Volvo Penta ile işbirliğimiz sayesinde müşterilerimiz için daha da iyisini sunabilmek adına sağlam bir desteğimiz oldu.”

www.volvopenta.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.