Bodrum’un keyfi ekimde, sahil yaşamının keyfi Allium Villas Resort’ta çıkar

Naviga - - Okyanus Ötesİ -

Bodrum Yarımadası’nda Yalıkavak’ın en çekici köşelerinden birinde yer alan Allium Villas Resort, Yalıkavak Exclusive Marina’ya 5 dakikalık yürüme mesafesinde, kişiye özel, zarif, romantik ve unutulmaz bir kaçamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

Sizi, oda ve suit’lerimizin özel tasarımlarını keşfetmeye davet ediyoruz! Bodrum ve Yalıkavak’ın hareketli yaşamına, tarihten gelen güzelliklere ve deniz sporlarına bir kalp atışı uzaklıkta, her biri farklı ölçülerde, doğal ve şık detaylarla zenginleştirilmiş odalarımızda konforu doyasıya yaşayıp kendinizi şımartabilirsiniz.

Ayva Restaurant’ta tutkumuz ve ilham kaynağımız olan Akdeniz mutfağının lezzet şöleninde sizi ağırlayabiliriz. Sahilde ise The Beach Bar’da ya da sonsuzluk havuzundan ayrılmadan The Pergola Grill&bar’da renkli kokteyller ve atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz. Bodrum Yarımadası’nda Ege Denizi’nin muhteşem gün batımlarının keyfini yaşayabileceğiniz en iyi yer ise Mandalina Bar’dır.

Allium SPA canlandırır

Allium SPA sunumları, uzman Asyalı terapistler eşliğinde derin doku masajı, refleksoloji, sıcak taş masajı, Thai masajı terapileri, sauna, buhar banyosu, geleneksel Türk hamamı ve tuz odası sunumları ile bütünsel bir kendini keşif yolculuğudur. Sertifikalı ve organik SPA ürünlerimiz ile lüks ve kişiselleştirilmiş terapilerimiz, ruhunuzu canlandırırken bedeninize enerji verir. Alışılagelmiş deneyimlerin ötesinde ve unutmayacak mükemmel anlar için bizi keşfedin.

www.alliumvillas.com.tr

Rainier-grace Kelly çiftine hediye ettiği yat, yeni evlileri Deo Juvente II adıyla Korsika ve Sardinya kıyılarında yedi haftalık balayına çıkarmış. 1958’de Monakolu bir işadamına satılmış ve bordasına Daska yazılmış; 1960’da Bahamalardan bir charter şirketi tarafından alınmış. Bir süre Angela adıyla Montego Körfezi merkezli çalışan yat, 1985’te bir açık artırmada işadamı John Issa’nın eline geçmiş. Florida’da restorasyon geçirmiş ve Issa’nın kızı Zein’in adını aldıktan sonra 1989’da rotasını Jamaica Negril’e çevirmiş, 2007’ye kadar Karayip sularında kalmış.

Yatın Microsoft’un kurucularından Paul Allen’in de aralarında bulunduğu pek çok talibi olmuş. Allen’in tekneyi megayatının gölge gemisi olarak kullanmak istediği söyleniyor. Allen ile ne sebeple anlaşılamadığını bilmiyoruz. Ancak tekne nihayet 2007’de şimdiki sahibi Quasar Expeditions’a geçmiş. İki yıllık restorasyondan sonra Galapagoslarda, ömrünün en havalı dönemine vurgu yapmak üzere Grace adıyla charter’a başlamış bu güzel konuğumuz.

Grace bugünlerde yeniden, daha küçük çaplı bir bakım onarımdan geçiyor. Bu ay içinde tekrar denize inecek olan Grace, 18 konuk, 10 mürettebat kapasitesine sahip. Dokuz misafir kamarasının beşi süit şeklinde tasarlanmış. Seyirde mürettebata iki de doğa uzmanı eşlik ediyor, Galapagosların eşsiz doğası ve canlı çeşitliliği hakkında ayrıntılı bilgi veriyorlar.

www.quasarex.com

Grace Kelly ile Prens Rainier Aristotle Onassis (soldan ikinci) misafirleriyle

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.