Bölünerek büyümek (!) mümkün mü? 11 yıl sonra “Bölüm İki”

Naviga - - Edİtörden -

Geçtiğimiz aylarda hem bana hem de Naviga ekibine, denizcilik sektörünün en çok sorduğu iki soruyu, zamanı geldiği için sizlerle de paylaşmak istiyorum: Biz, hangi fuara girmeliyiz? Siz, hangi fuara gireceksiniz? Sonunda sayısı ‘bir’den ‘iki’ye çıkan yat fuarı işi, birçok firmanın aklını karıştırmayı başardı. Kimi bu yıl İstanbul’da hiçbir fuara katılmama kararı alırken, kimi sadece birinde, bizim gibi pek az firma da her ikisinde birden boy göstermeyi tercih etti.

Naviga, liderlik görevini her iki fuara da katılan tüm kurum ve kuruluşları kucaklayarak, onlarla ilgili en taze ve sağlıklı bilgileri size ulaştırarak bu misyonunu yerine getirmenin gururunu taşıyor... ... Hangi fuarı kimin düzenlediğinden çok daha öte bir noktayı, işin özündeki soruyu kendi kendimize sormalıyız inancındayım: Bölünerek büyümek mümkün mü?

Tam 11 yıl önce Şubat 2007'de yazmışım bu satırları... Ne değişmiş? Hiçbir şey... Şubat 2018'de yine iki ayrı fuar, üstelik de İstanbul gibi dev bir metropolün iki ayrı ucunda. Tarih tekerrürden ibaret derler ama yaşananlardan da kimsenin ders çıkarmadığı aşikâr. Umarız bu son bölünmedir, sektör bir arada hareket etmeyi başarır ve biz amatör denizcilerin de hayatı kolaylaşır.

173'üncü sayısıyla karşınıza geldiğimiz Naviga'nın bu iki fuardaki ‘birleştirici' gücü yine sayfalarının içinde saklı. Amatör denizci ruhumuzu kaybetmeden, sizlerin merak edeceği konuları titizlikle ele almaya çalıştık. Fuarlara adım atmadan önce onları tam bir tarafsızlık içinde “avuçlarınızın” içine getirmeye çalıştık.

Bizler yine yazarlarımızla birlikte standlarımızda sizleri bekliyor olacağız. Kitaplarımızla, söyleşi ve imza günlerimizle soğuk kış günlerinde denizi yaşamaya, yaşatmaya çalışacağız. Gelin bir kahvemizi için, bekliyoruz. Denizin tuzundan uzak kalmayın.

Naviga Şubat 2007 Editörden köşesi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.