Daha ince ve daha hafif

Newtech - - DOSYA -

iPhone 7 modelinin, daha ince ve hafif olacağına dair çıkan dedikoduların gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. iPhone 7 modelinin diğer modellere göre daha ince ve hafif olması taşımayı kolaylaştıracaktır. Telefonlarını tek elle kullanıma uygun yapma noktasında hassas davranan Apple’ın bu hamleyi gerçekleştirmesi durumunda olumlu tepki alacağını söylemek mümkün. İddialara göre yeni iPhone modeli, 6.1mm inceliğinde ve 100 gram ağırlığında olacak. Telefonun daha hafif ve ince olması, kullanıcıların en çok dikkat ettiği sağlamlık konusunu akıllara getiriyor. Telefon inceltilirken diğer yandan sağlamlığına dikkat edildiyse tasarım ve taşınabilirlik bakımından oldukça ilgi görecektir.

Yeni tasarım

Apple “S” serilerinde tasarımı aynı tutarken her yeni telefon modelinde farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Geçmişteki stratejiler göz önünde bulundurulduğu zaman, eğer çok büyük bir sürpriz olmazsa bizleri yeni bir Apple tasarımı bekliyor olacak. Apple, uzun yıllardır tasarımın sızdırılması anlamında çok dikkatli bir tavır sergiliyordu. Ancak bu sene işler değişti.

iPhone 7 için beklenen tasarım detayları arasında arkadaki anten çizgilerinin olmaması, daha büyük lens açıklığı, altta kulaklık girişinin olmaması öne çıkıyor. iPhone 7’de kulaklığın Lightning girişi üzerinden takılması bekleniyor.

Ön yüzde ise maalesef pek bir farkla karşılaşılmayacak gibi görünüyor. Şimdiye kadar ortaya çıkan bazı görsellerde iPhone 7’nin ön kamerasının bir miktar daha büyüdüğü, ekran boyutlarının (4,7 ve 5.5 inçlik) değişmediği anlaşılıyor. Ayrıca aynı zamanda parmak izi sensörüne ev sahipliği yapan ana menü tuşu da yine önceki nesilde olduğu şekliyle görünecek gibi. Özetle tasarım anlamında iPhone 7 ile iPhone

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.