Pixel rekabetinin yerini ISO rekabeti alacak gibi görünüyor…

Photoline - - Ürün Inceleme -

24.2 MP APS-C type (23.5 x 15.6 mm) Exmor CMOS sensor kullanan 51200 ISO duyarlılığa kadar çıkabiliyor. Sony, BIONZ X görüntü işlemcisi ile “ne kadar az ISO o kadar az noise” tabusunu yıkacağa benziyor. Lensi değiştirilebilir olması en sevdiğimiz özelliklerden biri oldu ki, hem fotoğraf hem video çekimi için diyafram ve açı özgürlüğü sağlıyor. Sağlam gövde yapısı sayesinde büyük ve ağır E-mount lensler ile kullanabilirsiniz. ISO’dan sonra 425 odak noktası ve odağı hızlı yapabilme kabiliyeti, içeriğinde hız olan kadrajların kaliteli fotoğraflara dönüşmesini sağlıyor.

Yeni çözünürlüğümüz 4K (3840x2160)

de hayat bulmuş. Keskin ve doğal görüntüler sunan 4K çözünürlükte 25 fps çekerken, Full HD formatında 120fps çekim yapabiliyor. Video modundayken genelde elle netlemeyi tercih ederiz. Bunun için vizöre ekstra bir özellik getirilmiş ve siz netlemeye başladığınız anda netlik yaptığınız noktaya yakınlaştırma yaparak işinizi kolaylaştırıyor.

Tasarımını başarılı bulduğumuz ün daha önce Sony kullanıcısı değilseniz menü kullanımına biraz alışmanız gerekiyor. (Ama çok özellikli bir makine aldığınızı unutmayın) Fotoğraf ve video çekim performansından oldukça memnun kaldık. Haziran17

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.