Sony’den Ultra Kompakt Fotoğraf Makinesi: RX0

Photoline - - Dijital Fokus -

Sony’nin yeni duyurduğu RX0 modeli, güçlü ve ultra kompakt bir gövde içine ileri düzey fotoğraf ve video yeteneklerini sığdırıyor. Sadece 110 gr ağırlığa ve 59mm x 40.5mm x 29.8mm (GxYxD) boyutlara sahip olan RX0, küçük ve hafif premium bir kompakt fotoğraf makinesi. Yağmurda, su altında, kumlu, tozlu ortamlarda fotoğraf veya video çekmenize olanak tanıyor.

Güçlü Donanım Özellikleri

Gelişmiş Sony teknolojisi ile donatılmış olan RX0, hem RAW hem de JPEG fotoğraflarda ve tüm desteklenen video formatlarında yüksek çözünürlüklü ve düşük bozulmalı sonuçlar sağlamak üzere, bir 1.0-tip yığma yapılı 15.3 MPvi Exmor RS CMOS görüntü sensörü, BIONZ X işlemci ve bir geniş açılı ZEISS Tessar T 24mm F4 sabit lense sahip. Bozulmayı Önleyici Deklanşörü ile 1/32000 saniye kadar hızlara çıkabilmesi ve saniyede 16 kareye kadar çekim yapabilmesi, hızlı hareket eden objelerin dahi çok başarılı ve doğru şekilde resmedilmesi anlamına geliyor. RX0, 10 metreye kadar derinlikte su geçirmediği gibi, yeni MPK-HSR1 su altı muhafazası ile birlikte kullanıldığında 100 metre derinliğe kadar kullanılabiliyor. İki metreye kadar yükseklikten düşürülmeye karşı darbeye dayanıklı ve 200kg / 2000N’ye kadar ezilmeye dayanıklı olması ise, geleneksel fotoğraf makinelerinin erişemediği zorlu koşullarda yapılan çekimlere dayanacak sağlamlığa sahip olmasını sağlıyor.

Kreatif Çekimler

Kreatif fotoğraf ve videografik ifadeyi mevcut sınırlamaların ötesinde kolaylaştırmak üzere tasarlanan RX0, birçok farklı açıdan ilham verici resim, video ve süper yavaş çekim görüntüler yaratmaya yönelik çok kameralı bir düzeneğin parçası olarak da kullanılabiliyor. Geleneksel mermi zamanı (bullet time) ve zaman dilimi (time slice) çekimin yanı sıra, RX0 çok kameralı çekim çözümü ile görüntüleme fırsatlarından oluşan yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Sony’nin kablosuz radyo sinyalli kumandası FAWRC1M, on beş adede kadar RX0’ın tetiklenmesinde kullanılabiliyor. PlayMemories Mobile uygulaması, beş taneye kadar RX0 modelinin kablosuz olarak bağlanabilmesine imkan verirken, ergonomik ve dengeli yapısı da, yeni çekim açıları oluşturmak üzere, makinelerin zorlu çekim açılarına kolaylıkla monte edilebilmesi anlamına geliyor. Bir erişim noktası kullanıldığında daha da fazla RX0 biriminin bağlanmasını sağlayacak kablosuz çok kameralı çekim çözümü hala geliştirilme aşamasında ve bir yazılım güncellemesi ile yakında kullanıma sunulacak.

Video Yetenekleri

RX0, videografikere de en az fotoğrafçıya olduğu kadar fayda sağlayan bir fotoğraf makinesi olarak tasarlanmış. Süper yavaş çekimli görüntüleri kullanmak isteyenler için RX0 saniyede 1000 kareye kadar video kaydetme fırsatını sunuyor. Hem MF Assist hem de Peaking fonksiyonları ile, odak tam spesifikasyonlarınıza ve Resim Profili opsiyonlarınıza göre kesin şekilde ayarlanabilirken, S-Log2 de zihninde canlandırılan sonucu elde etmeyi sağlayacak kreatif özgürlüğü sunuyor. Zaman Kodu / Kullanıcı Biti özellikleri, özellikle çoklu kamera çekimleri için temel bir araç sunarak düzenleme işlemini çok daha kolay bir deneyim haline getirdi ve Ön Ayarlı Odak seçenekleri de çekime gerçek bir kontrol unsuru ekliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.