ULAŞ GEDİKOĞLU

Photoline - - Foto-hikaye -

Haldizen Yaylası,Uzungöl’den yaklaşık 20 km yukarıda. Uzungöl’e birçok kez gitmiş olmama rağmen, Haldizen Yaylası’na hiç gitmemiştim. Bir hafta sonu orayı bilen bir arkadaşımla güneşli, güzel bir günde yola çıktık.

Akşam üstü kalacağımız yere vardık, hemen makinemi çıkarıp fotoğraf çekmeye koyuldum. Akşama doğru kara bulutlar gelmeye, gökgürültüsüyle etraftaki tepelere yıldırımlar düşmeye başladı. Yıldırımlar sürekli yön değiştirdiğinden solumdaki ve karşımdaki tepelere doğru fotoğraf çekmeye başladım. Bir taraftan rüzgazla diğer taraftan soğukla mücadele ediyordum. Epey uğraştıktan sonra bu kareyi yakalayabildim.

Daha fazlasını çekeyim diye düşünürken hayatımda gördüğüm en sert dolu yağışlarından biri başladı. Makineyi korumaya çalışarak ve canım yanarak oradan kaçmak zorunda kaldım. Gece boyunca dolu ve yağmur devam etti. Ertesi sabah uyandığımızda kar yağışı başlamıştı. Bir hafta sonunda dört mevsimi yaşadığım çok nadir karşılaşılabilecek, çok keyifli ve fotoğraf anlamında çok verimli bir hafta sonuydu. Photoline Dergisine teşekkür ederim.

Çekim Detayları:

ISO :2000, F :10, Enstantane :30 sn., Odak :24 mm

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.