Çölde nasıl sağ kalınır?

Kumud Acharyad ünyanın een zorluou ortamlarının a peşinde. işte, en kavurucu ortamlarda bilim için çalışırkensusuzkalmamak veölmemekiçinyanına aldıkları.

Popular Science (Turkey) - - ATLAS - KUMUD ACHARYA,

1 Yenidenkullanılabilirmatara

Acharyaşayet güvenliysemusluksuyu, yerelsuculflorayaalışık değilsedeşişelenmişya da arıtılmış su içiyor. Bir günlükişiçinyanına yeniden kullanılabilir mataralardadörtila beşlitresualıpbunları buzdolubirsoğutucu kaptasaklıyor.

2 Cilt koruması

Acharya acı verici yanıkları önlemek için, suya dayanıklı spreygüneş kremini bolca ve sık sık sürüyor. Aynı zamandadahafazla koruma için uzun kollu giysiler, boyun koruyuculu, geniş siperlikli şapkalar giyiyor.

3 Küçük bir çadır

Düzenli aralıklarla güneş ışınlarından uzakdurmak önemli. Eh, çöller de gölgeyapan ağaçlarıyla ünlü değil. Acharya kendi korunağını kendi taşıyor ve çadırda otururken su içip güneş kremini tazeliyor.

4 Su filtreleri

Acharya’nın kirli H2O’daki bakterileri öldürmek için kullandığı iki yöntem var. Ya güneş ışığını bir fotokatalizörle bir araya getiren küçük bir çanta kullanıyorya dasuyapotasyum permanganatveya klor dioksit tableti atıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.