Oyuncak kutusu

Popular Science (Turkey) - - İÇINDEKILER - İTİRAFEDİN:KUZENİNİZEDOĞUMGÜNÜNDEHEDİYEOLARAKGELENROBOTDİNOZORAELKOYUPÜÇSAATBAŞINDANKALKMADINIZ.

Sizi yargılamıyoruz; günümüzün oyuncakları insanı baştan çıkarıveriyor. Eskilerin pedallı plastik “otomobillerinden”, hareketsiz Lego kalelerden,ölügözlüTeddyRuxpingbebeklerinden daha büyük, daha güçlü, daha hızlı şeylerden söz ediyoruz.İnşasetlerigerçeğindenfarksız,go-kartlar yıldırım hızında, robotlarsa o denli akıllı ki, yetişkinler bile bu oyuncakların albenisine dayanamıyor.

Silahların efendisi

Yumuşakbirokla birilerinin gözünü morartmadıysanızbuna çocuklukmudenir?Nerf N-StrikeMastodon1 metrelikboyuyla dünyanınenbüyük köpük ok fırlatıcısı. Yaptığımıztestlerde tüfeğinmotoru24okluk tambirşarjörü20metre ötedekihedefe8,2 saniyede boşaltabildi.

Akıllı kız

Robo Raptor Blue kapılarıaçamasada oyunodanızdakendi yolunu bulabiliyor. 90 cm’likdinozorun başındaki kızılötesi algılayıcılar hiçbir şeye çarpmadangezinmesini mümkünkılıyor.Ses algılayıcıları sayesinde robot, devriye gezdiği sırada ani seslerduyarsa kükreyerektepkiveriyor.

Kazdıkçakazıyor

90cm’likboyuyla,3.929 parçası y la Technic Bucket Wheel Excavator setişuanakadar Lego firmasınınyaptığıen büyükmotorluoyuncak. Küçükşaftlarveçarklar sayesinde,kazdığıplastik parçalarını işlevsel yürüyenbantlara, oradandaaşağıda bekleyendamperli kamyonayükleyebiliyor.

Cayır cayır

Sizin arabanız akıllı, çocuğunuzunkiniyeaptal olsun?120cm’likActev ArrowSmart-Kart’ın mesafe algılayıcıları, çocuğunuzarabayıengellerin üstüne sürerse kaçınmamanevraları yapabiliyor. Hızı saatte 20 km’yi bulabilen arabanın uzaklaşabileceğimesafeyiebeveynler Wi-FiveGPStakibiyle kısıtlayabiliyor.

Robotöyküsü

120cm’likMeccanoidXL 2.0çocuğunuzlahemen hemenaynıboyda olduğundanprogramlama sırasında gözlerinin içine bakabiliyor. Robotun uzuvlarını hareket ettirerek ona danstan gizli el işaretlerine kadar her şeyi öğretebiliyorsunuz. Eklemlerdeki 10 adet motor hareketleri kaydetmesi için bir bilgisayara gönderiyor; bilgisayar da hareketleri 3.000adetcümleyle birlikte saklayıp daha sonra hatırlayabiliyor.

Yeşil Dev

Pogoçubuğuyla3,5 metrelikrekorkıran atlayışlaryaptığınızda yumuşakiniş imkânınızolduğunu bilmek iyidir.Vurtego V4 Pro’nun çelikve alüminyumdanoluşan gövdesi sıkıştırılmış hava içeriyor. Bu da hemsıçrarkenekstra kuvvetsağlıyorhem deyere indiğinizde yastık görevi görüyor.

Tozyutturuyor

TycoTerra Climber arka bahçenizin engebeli arazisi için biçilmiş kaftan. Çivili tekerlekleri, sürüngen kuyruğuve 360 derece dönebilen kolları sayesinde, 60 cm’lik bu uzaktan kumandalı oyuncak merdiven çıkabiliyor, kayaların ve kütüklerin üstünden aşabiliyor. Eski ahşap parkelere çarpıp ters döndüğünde de kendini düzeltebiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.